HC Cement Hranice

Hustopeče zdolány, přijede Jičín

Veledůležitý zápas s celkem Hustopeč náš tým po zlepšeném výkonu ve druhém poločase nakonec zvládnul a v tabulce extraligy se se šesti body posunul na 9. místo, v neděli odpoledne ale hráče čeká další silný soupeř – Jičín. Protože se bude hrát za asistence televizních kamer a zápas bude vysílán v přímém přenosu, byl jeho začátek přesunut na neobvyklých 14.30 hodin.
TJ Cement Hranice – Házená Legata Hustopeče
27 : 23 (10 : 11)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Brůna 2, Indrák, Hradil 1, Ruber 1, Skřídlo 1, Čadra 7, Weglorz, Pavlík, Hojník 7, Brož 2, Valášek 6/2, Hanzelka.
Rozhodčí: Soukup, Jevčák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 6 - 3. Diváků: 250.

Nezvykle bídně vstoupil domácí tým do zápasu, po 10. minutách prohrával 1:4 a kdyby hosté proměnili všechny šance, mohlo být i hůř. Po čtvrthodině hry se náš tým konečně probral k lepšímu výkonu a ze stavu 4:6 dokázal otočit na 9:7. Závěr poločasu ale znovu patřil hostům, kteří dokázali obrátit skóre na 10:11.
Úvod druhé půle už měl konečně průběh na který domácí fanoušci dlouho čekali. Pevná hranická obrana v čele s výborným Luďkem Fabiánem za deset minut povolila Hustopečím vstřelit jediný gól, naopak v útoku si domácí počínali nezvykle suverénně a do 40. minuty otočili stav na 16:12. Za čtyři minuty byl rozdíl ještě o branku vyšší – 19:14, jednoznačnou partii ale zdramatizovalo čtyřnásobné domácí oslabení v rozmezí šesti minut. Přestože Hraničtí bojovali, podařilo se soupeři snížit až na jednobrankový rozdíl 20:19. Sotva se ale náš tým ocitl na palubovce v plném počtu, nasázel hostům šest branek a s bezpečným náskokem, který v hektickém závěru Hustopeče jen snížily, dovedl zápas po šesti prohrách do vítězného konce.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Věděli jsme, že Hustopeče podávají stabilně kvalitní výkony a že i se silnými mužstvy dokáží hrát vyrovnaná utkání, proto se i tento zápas vyvíjel v podobném duchu. V první půli jsme nehráli nijak oslnivě, dělali jsme hodně chyb a ty dokázali hosté rychle trestat. Do druhé půlky jsme změnili systém bránění, vytvořili si slibný náskok, pak nás ale zbrzdilo několikanásobné vyloučení. Naštěstí tým nezlomilo snížení soupeře a velkou bojovností dokázal dovést zápas k vítězství. Za hlavní příčiny úspěchu musím označit tradičně dobrý výkon Luďka Fabiána, po celý zápas výbornou hru Dana Hojníka, který byl dnes nejlepším hráčem na hřišti a také dobrý výkon Radima Brože, Jirky Skřídla a v závěru i Mojmíra Valáška.“

Další výsledky 9. kola:
Plzeň - Prešov 29:36, Bystřice p. H. - Karviná 19:31, Zubří - Jičín 33:23, Dukla - Frýdek-Místek 33:31, Lovosice - Kopřivnice 28:23.

Tabulka extraligy:


Hustopeče zdolány, přijede Jičín
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko