Vítězství, které mnoho neřeší

V předposledním kole nadstavbové části interligy, skupiny o udržení porazilo mužstvo Cementu házenkáře Loun o šest branek a o týden oddálilo rozhodnutí o sestupujícím z interligy. I přes vítězství však Hranickým příliš velká naděje na udržení nezbývá, musí totiž zvítězit v Kostelci a zároveň Louny nesmí získat ani bod doma se Zubřím.

HC Cement Hranice – SHK Louny

28 : 22 (14 : 11)

Domácí opět začali špatně, byli nedůrazní a nedostávali se do střeleckých příležitostí. Naopak Louny hrály trpělivě a šance, které si vypracovaly také většinou proměnily. Po osmi minutách vedly 5:1 a trenér Zátopek si vybral oddechový čas. Na hráče měla důrazná domluva pozitivní dopad, domácí zpevnili obranu, střelecky se chytili a pomalu začali stahovat náskok soupeře. Ve 24. minutě vyrovnali na 9:9, Lounští si vzali oddechový čas a vzápětí šli opět do vedení. O minutu později už ale Cement poprvé vedl a do poločasu své vedení i díky skvělým zákrokům Štolcara v brance, zvýšil až na 14:11.

Nástup do druhé půle měli domácí fantastický. Během čtyř minut zvýšili na 18:11 a zdálo se, že vítězství o devět branek, zaručující lepší poměr vzájemných zápasů by nemuselo být utopií. Jenomže hosté se záhy probrali a za pět minut snížili na 18:14. V té době oba týmy myslely spíš na útok a nechaly vyniknout své gólmany. Hraničtí měli navíc smůlu když během pár minut nastřelili třikrát tyč branky hostí. Ve 48. minutě už Cement vedl o osm branek – 24:16 a totéž se ještě opakovalo v 56. minutě – 26:18, ale neproměněné šance a přísná vyloučení už domácím nedovolily dosáhnout kýženého devítibrankového rozdílu.

Řekli po utkání:

Miroslav Bartoň, trenér Loun: “Blahopřeji soupeři k vítězství, zvítězil lepší celek. Náš tým předvedl výkon podle mých představ jen prvních a posledních deset minut v utkání, kdy jsme dokázali soupeře ubránit a z rychlých protiútoků skórovat. V závěru už bylo rozhodnuto a určitě rozhodly individuální výkony Drabíka, Valáška a Stržínka, kteří dnes předčili naše spojky. “

Lumír Zátopek, trenér Cementu: “Jsem rád, že jsme dnes uhráli dva body. Před zápasem jsme si něco řekli, ale hra byla zpočátku úplně jiná než jsem si představoval. Pak jsme si řekli, že zkusíme vyhrát o více jak osm branek, ale to se nepodařilo. Jsem spokojen s obrannou fází, horší to bylo s přechodem do útoku. Dobře zahrály spojky, naopak nejsem spokojen s výkonem Kolmajera, kterému se v posledních zápasech vůbec nedaří.“

Branky: Valášek 9, Drabík 8/1, Kolmajer 5/3, Stržínek a Pernička 3 – Stůj 6/2, Urban 4, Šik a Martinek 3, Jordák 2, Brabec, Klimek, Klíma a Vít 1. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 8 – 9. Diskvalifikace: 1 – 0 (Skřídlo) Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Diváků: 200.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Drabík, Žurek, Žůrek, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Valášek, Vaško, Ševčík. Trenér: Lumír Zátopek.

Další výsledky ve skupinách o 5.- 8. místo

ČR:
HC Gumárny Zubří - HK Sokol Kostelec na Hané 32:30 (14:14)

SR: ŠKP Bratislava - HK 47 Trnava 28:22 (14:11), MŠK Hlohovec - ŠKP Sečovce 22:18 (11:9).

Tabulky najdete ZDE.

Výsledky play-off

ČR: 4. FINÁLE:
Allrisk CAC Praha 4 - HC Baník Karviná 21:20 (8:10)

5. FINÁLE: HC Baník Karviná - Allrisk CAC Praha 21:16 (12:9), konečný stav série 3:2, Karviná získala titul Mistra ČR

o 3. MÍSTO, 4. zápas: HC Dukla Praha - HC Frýdek-Místek 23:29 (10:17), konečný stav série 1:3, třetí místo získal Frýdek-Místek.

SR: 2. FINÁLE: MŠK SIRS Považská Bystrica - ŠK Tatran Prešov 20:24 (10:15), konečný stav série 1:3, Prešov získal titul Mistra SR

o 3. MÍSTO, 2. zápas: TJ Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 29:31 (11:15)

3. zápas: 1. MHK Košice - TJ Štart Nové Zámky 29:25 (14:11), konečný stav série 3:0.