Muži mohli v Lovosicích i vyhrát

Těžko se po zápase říká co by – kdyby, ale jedno je jisté. Nemít během utkání jedenáct vyloučených, mohl zápas i výsledek vypadat ještě lépe. Přesto se zdá, že výborný výkon týmu proti Plzni nebyl jen zábleskem a tak už se můžeme těšit na další domácí zápas - v neděli 2. prosince v 10.30 hodin proti Bystřici p. Hostýnem.
HK Město Lovosice – TJ Cement Hranice
25 : 25 (11 : 12)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Brůna 7, Indrák, Hradil 7, Skřídlo, Čadra 3, Pavlík, Hojník 5, Godál 1, Brož 1, Valášek 1.
Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/0. Vyloučení: 6:11. Diskvalifikace: 0 – 1 (Hradil). Diváků: 400.

Do utkání vstoupili lépe naši hráči a od 5. minuty a stavu 2:2 si dokázali pěti brankami v pěti minutách vytvořit náskok 7:2. teprve pak se probrali i domácí a začali náskok postupně stahovat. Ve 20. minutě prohrávali 7:10, ale za sedm minut už vedli 11:10. Přesto Hranice dokázaly do přestávky ještě otočit na 11:12.
Také úvod druhé půle se vyvíjel lépe pro náš tým, který šel do čtyřbrankového trháku 16:12. Lovosice do 46. minuty znovu skóre otočily a ujaly se vedení 19:18. Hosté ještě jednou vedli, v 50. minutě 20:19, domácí však znovu rychle převážili skóre na svou stranu a dostali se do dvoubrankového vedení 24:22 a 25:23, které drželi až do poslední minuty, kdy se Hranickým podařilo vyrovnat. V infarktovém závěru odpískali rozhodčí proti našemu týmu hodně spornou sedmičku, Luděk Fabián ji ale dokázal zlikvidovat, následnou dorážku vytěsnil na tyč a zachránil tak pro mužstvo cennou remízu.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Bylo to velice napínavé a bojovné utkání. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si slušný náskok, ale díky velmi častémumu vylučování (poměr 6:11!) jsme podstatnou část zápasu hráli oslabeni, což nás v určitých momentech hodně přibrzdilo takže jsme nemohli jít do většího náskoku a samozřejmě nás to stálo hodně sil. I přes to se ale mužstvo nezlomilo, dokázalo bojovat až do konce a odměnou mu byl získaný bod.“

Další výsledky 13. kola:
Dukla - Jičín 28:22, Frýdek-Místek - Hustopeče 30:29, Třeboň - Plzeň 28:23, Prešov - Karviná 34:28, Bystřice p. H.- Zubří 29:32.