Respekt ze soupeře vystřídala euforie

S velkým respektem před soupeřem nastupovali naši hráči do utkání s Bystřicí. Důvodem byly dvě posily ze Zubří, které v minulých zápasech dokázaly soupeře zle potrápit a přinesly do hry mužstva velké oživení. Naštěstí v neděli je naši hráči k ničemu nepustili a naopak sami hostům ve druhém poločase předvedli nesmlouvavou obranu a efektivní zakončení. Další zápas náš tým odehraje v sobotu 8. prosince od 18 hodin v Třeboni, autobus od haly odjíždí v 11.30 hodin.
TJ Cement Hranice – TJ Bystřice pod Hostýnem
34 : 24 (18 : 13)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Brůna 2, Samiec 2, Indrák 1, Hradil 2, Skřídlo, Čadra 7, Weglorz, Pavlík 1, Hojník 5, Godál 4, Brož 3, Valášek 7.
Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3. Vyloučení: 12 - 6. Diskvalifikace: 1 – 0 (Čadra) Diváků: 550.

Zápas jsme sice začali lépe, vedli 3:1, ale Bystřice se záhy vzpamatovala, srovnala na 4:4 a ve 14. minutě dokonce vedla 7:6. Tahle přetahovaná trvala až do 20. minuty a stavu 10:10, kdy se domácím podařilo vytvořit si dvoubrankový náskok, který díky chybujícím hostům a přesné střelbě do přestávky zvýšili na nadějných 18:13.
Také vstup do druhé půle měli Hraničtí o poznání lepší než soupeř, jehož sebevědomí srážel nejen tradičně výborný Luděk Fabián v brance, ale také neschopnost využít spoustu, mnohdy i dvojnásobných přesilovek. Právě branky, inkasované v početní výhodě ve chvílích, kdy měli hosté možnost vrátit se zpět do zápasu nakonec rozhodly o jejich vysoké prohře. Domácí, nabuzeni parádní atmosférou v hale vedli ve 40. minutě už 23:15 a směřovali k vítězství. Na palubovce se v těchto chvílích objevovali i hráči z lavičky a také oni dokázali zatížit konto bystřičských gólmanů několika pěknými góly. Zápas, který měl být vyrovnaný a napínavý až do konce tak domácí dohráli v euforii a kromě zisku dvou bodů si také trochu vylepšili skóre.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Měli jsme ze soupeře respekt, protože obě posily ze Zubří – Vyjídák i Mičkal v minulých zápasech dávali hodně branek a hostům hodně pomohli. Nám se v první dvacetiminutovce moc nedařilo, problémy nám dělala hlavně obrana Bystřice a hodně nám pomohl vstup Mojmíra Valáška do zápasu. Dal tři branky za sebou a díky tomu jsme v poločase vedli o pět branek. To nás uklidnilo, hned v úvodu druhé půlky jsme náskok ještě zvýšili a pak už hráli svoji hru. Mrzí mě ale velké množství vyloučených, minimálně třetina trestů byla zbytečná, na tohle se budeme muset ještě zaměřit.“