Výhru jsme si nenechali vzít

Přestože náš tým odjížděl do Třeboně v roli favorita, neměli to hráči na palubovce ani trochu jednoduché. Museli se vypořádat s absencí zraněného Godála a Brože, jenž si musel plnit své povinnosti v SCM Karviná. Přesto byli hosté téměř po celý zápas lepším týmem a v napínavém závěru dokázali zabojovat a uhájit vítězství. Poslední utkání v letošním roce odehraje mužstvo v sobotu od 18 hodin proti pražské Dukle.
TJ Jiskra Třeboň – TJ Cement Hranice
28 : 30 (13 : 17)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Brůna 6, Samiec 2, Hradil 11/3, Ruber, Skřídlo 1, Čadra 5, Weglorz, Pavlík, Hojník 2, Valášek 3, Hanzelka.
Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 5:5. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Diváků: 400.

Vstup do utkání se našemu týmu moc nevyvedl. Za pět minut prohrával 1:4, poté se ale rychle vzpamatoval a v 10. minutě už to bylo 5:5 a nastalo patnáctiminutové přetahování o vedení. To však hosté v závěru poločasu ukončili čtyřbrankovou sérií a do kabin šli s vedením 17:13.
Ve druhé půli jsme si vybojovali až sedmibrankové vedení –17:24 a 19:26 ve 48. minutě. To ale bojovní domácí dokázali v dvojnásobné přesilovce stáhnout až na rozdíl jediné branky – 26:27 a minutu před koncem 28:29, ale dalšímu útoku už jsme se ubránili a z rychlého brejku pár vteřin před koncem pojistili cenné vítězství.
Trenér Hegar k zápasu řekl:
“Do Třeboně jsme jeli pro vítězství, abychom se co nejvíce přiblížili osmému místu a možnosti hrát play-off. Vstup do zápasu se nám nepodařil, ale změnou obranného systému jsme se dostali do hry a výborně zvládli konec poločasu. Po přestávce jsme náskok ještě zvýšili, ale pak nás přibrzdilo dvojnásobné vyloučení, což domácí využili, dostali se zpět do utkání a v poslední minutě snížili až na jednobrankový rozdíl. Nám se ale podařilo dát další branku a výhru udržet. Z týmu se tentokrát prosadil Hradil, který proměnil všechny sedmičky a navíc dal dalších osm branek a v závěru hodně pomohl Brůna, který vzal na sebe zodpovědnost a vstřelil poslední čtyři naše branky.“

Další výsledky 16. kola:
Tatran Prešov - Kopřivnice 48:26, Bystřice - Lovosice 23:29, Karviná - Hustopeče 29:17, Dukla Praha - Zubří 26:26, Frýdek-Místek - Plzeň 29:29.