Bez kvalitní střelby se nevyhrává

Zbrklá a nepřesná střelba a chyby v obranné činnosti, to jsou hlavní důvody sobotní porážky našich házenkářů v zápase s Duklou. Zatímco se hosté bez větších problémů dostávali do zakončení a v cestě ke skórování jim mnohokrát stál jen Luděk Fabián, nemohli se hráči v poli prosadit přes pozornou obranu soupeře a když už se dostali do zakončení, končily jejich střely na vyborném Pristašovi v brance Dukly.
TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha
24 : 29 (8 : 13)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, Vydra – Brůna 5, Samiec, Hradil 6/1, Ruber, Čadra 3, Weglorz 1, Hojník 4, Godál 1, Brož 1, Valášek 3, Hanzelka.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 4:5. ČK: 0 – 1 (Tůma) Diváků: 500.

Úvod zápasu zastihl domácí tým v útlumu, nemohli se prosadit proti dobře organizované defenzivě Dukly a v 8. minutě už prohrávali 2:5. Ani hostům se střelecky příliš nedařilo, hodně toho ještě pochytal Luděk Fabián a protože i jeho kolega v brance Dukly Pristaš vytáhnul proti ojedinělým střeleckým pokusům domácích několik dobrých zákroků, skončil poločas poměrem 8:13.
Ve druhé půli domácí nejdříve snížili náskok soupeře na 11:14, pak ještě na 14:17 a 16:19, poté ale hosté využili jednu z přesilovek, odskočili na 22:16 a bezpečný náskok si udržovali až do konce zápasu.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Chtěli jsme navázat na předchozí dobré výkon, což se nám ale nepodařilo. Zápas jsme si prohráli prakticky už v první půlce, kdy jsme se neprosadili střelecky a celkově dnes střelba byla naší slabinou. Nejistota z útoku se pak přenesla i do obrany. Ve druhé půlce bylo cítit, že hráči chtějí zápas otočit, ale Dukla si výsledek dobře hlídala a nedovolila nám zápas zdramatizovat.“

Další výsledky 16. kola:
Lovosice - Třeboň 28:26, Zubří - Frýdek-Místek 36:21, Prešov - Bystřice 46:18, Jičín - Karviná 21:33, Hustopeče - Kopřivnice 26:28.