HC Cement Hranice

Muži v silné konkurenci vybojovali třetí místo

Až po napínavém sedmičkovém rozstřelu vybojovali házenkáři Cementu Hranice bronzovou příčku na mezinárodním házenkářském turnaji – Memoriálu bratří Králíků. Náš tým ve skupině nejdříve porazil italský tým Albatro Handball Siracusa, ve druhém zápase ale prohrál s maďarským Carbinex Tatabánya a z druhého místa postoupil do souboje o celkové třetí místo. V něm se utkal se slovenským týmem TJ Štart Nové Zámky. Vítězem turnaje se stal polský celek Olimpia Piotrków Tribunalski.
Výsledky:
Skupina A
TJ Cement Hranice – Albatro Handball Siracusa 32:28 (17:15)
Branky:
Brůna 4, Hradil 13, Ruber 2, Skřídlo 1, Čadra 8, Hojník 1, Brož 2, Valášek 1.
TJ Cement Hranice – Carbinex Tatabánya 33:35 (17:18)
Branky:
Brůna 9, Hradil 3, Čadra 6, Hojník 5, Godál 6, Brož 2, Valášek 2.
Carbinex Tatabánya - Albatro Handball Siracusa 33:27

Skupina B
TJ Bystřice pod Hostýnem - Olimpia Piotrków Tribunalski 26:32
Olimpia Piotrków Tribunalski - TJ Štart Nové Zámky 36:26
TJ Bystřice pod Hostýnem - TJ Štart Nové Zámky 25:28

Finále:
Olimpia Piotrków Tribunalski - Carbinex Tatabánya 30:28 (12:16)

O 3. místo:
TJ Cement Hranice – TJ Štart Nové Zámky 26:26 (18:15)
Branky:
Brůna 3, Indrák 3, Hradil 3, Skřídlo 3, Čadra 7, Hojník 3, Brož 1, Valášek 3.
Za nerozhodného stavu rozhodovaly o vítězi sedmimetrové hody. Náš tým ze čtyř proměnil tři – Čadra, Hradil a Hojník, nedal Brož. Hosté proměnili pouze dvě sedmičky, další dvě Luděk Fabián zneškodnil.

O 5. místo:
TJ Bystřice pod Hostýnem - Albatro Handball Siracusa 32:24 (17:11)

Nejlepším střelcem turnaje se s 24 brankami stal Dimitro Zinčuk (Olimpia Piotrków Tribunalski)
Nejlepším hráčem Ákos Lele (Carbinex Tatabánya)
Nejlepším brankářem Luděk Fabián (TJ Cement Hranice)

Náš tým hrál na turnaji v sestavě: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Brůna, Samiec, Indrák, Hradil, Ruber, Skřídlo, Čadra, Pavlík, Štípek, Hojník, Godál, Brož a Valášek.

Konečné pořadí:
1. Olimpia Piotrków Tribunalski (PL)
2. Carbinex Tatabánya (HU)
3. TJ CEMENT Hranice
4. TJ Štart Nové Zámky (SK)
5. TJ Bystřice pod Hostýnem
6. Albatro Handball Siracusa (I)

Trenér Hegar nám k turnaji i hře domácího týmu řekl:
“V první řadě jsme moc rádi, že se nám podařilo zorganizovat turnaj na tak vysoké úrovni, za účasti mužstev z pěti zemí. Každý tým hrál trochu jiný styl házené, což bylo zajímavé nejenom pro diváky, ale svůj přínos to mělo i pro zúčastněná družstva.
My jsme se v prvním zápase potkali s Italy, kteří sice nakonec skončili díky oslabené lavičce až šestí, ale s námi odehráli v plné síle vyrovnaných padesát minut a zlomit se nám je podařilo až v závěru utkání. Než jim došly síly ale hráli kvalitní rychlou házenou s výborným pivotem.
Ve druhém zápase s Maďary jsme naopak dotahovali my a přestože jsme prohráli, tak jsem rád že to kluci nezabalili ve chvíli, kdy prohrávali o sedm branek, že zabojovali a dotáhli skóre až na jednobrankový rozdíl, ale více už nestihli. Tím, že jsme nezvládli vstup do druhé půle, nám nakonec utekl postup do finále.
V zápase o 3. místo se Slováky jsme si vytvořili poměrně solidní náskok, který jsme i přes to, že nastoupili i všichni hráči z lavičky, měli udržet a dotáhnout zápas do vítězného konce. Hráči ale v závěru soupeře podcenili a ten nakonec vyrovnal. O výsledku nakonec rozhodly sedmičky, v nichž jsme byli zásluhou Luďka Fabiána úspěšnější...
S turnajem jsem velice spokojen a to nejen po herní stránce. Díky vyrovnanosti mužstev se také ukázalo, kteří hráči jsou psychicky odolní a s nimiž můžu počítat ve vypjatých závěrech zápasů.“


Další přípravné utkání sehraje naše mužstvo v úterý 22. ledna od 17.30 hodin proti italskému týmu Albatro Handball Siracusa.
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko