Domácí byli jasně lepší

V zápase čtvrtfinále Českého poháru nedokázal náš tým držet krok s aktuálně nejlepším celkem české extraligy Gumárnami Zubří a prohrál. Jednou z příčin vysoké porážky může být absence nemocného Luďka Fabiána v naší brance a taky skutečnost, že domácí si příliš brzy vytvořili solidní náskok, který pak už bez problémů udržovali.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice
33 : 25 (16 : 10)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián 10 zákroků/28 střel, Vydra 6/21 – Brůna 2 branky/11 střel, Samiec 0/3, Stržínek 4/11, Hradil 8/17, Ruber 2/4, Skřídlo 0/0, Weglorz 1/2, Hojník 3/11, Godál 1/4, Valášek 4/6. Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/4. Vyloučení: 9:7. Diskvalifikace: 1:1 (Šíra – Godál) Diváků: 550.

Domácí měli rychlý vstup do utkání, ujali se vedení 3:1, v sedmé minutě vedli 6:2 a ve 23. už 15:7. Našim hráčům se do přestávky podařilo už jen snížit brankový rozdíl na 16:10.
V úvodu druhé půle domácí znovu odskočili na 19:11, ale v další fázi zápasu Hraničtí přidali a dokázali do 49. minuty snížit na čtyřbrankový rozdíl 24:20. Domácí se ale rychle oklepali, znovu zvýšili náskok a s přehledem vyhráli 33:25.

Další utkání čeká náš tým už v neděli 3. října od 17 hodin, kdy ve Frýdku-Místku nastoupí k zápasu 18. kola extraligy.