Play-off se pomalu vzdaluje

Po nedělní porážce ve Frýdku-Místku je náš tým v tabulce devátý se zdánlivě malou – dvoubodovou ztrátou na trio Plzeň, Jičín a Frýdek-Místek. Vezmeme-li ale v úvahu ne zrovna příznivý los s pouhými dvěma zápasy doma (Kopřivnice a Zubří), nejsou vyhlídky na účast v play-off zrovna nejrůžovější. V následujících zápasech bude muset mužstvo pořádně zabrat, chce-li splnit svůj výkonnostní cíl.

SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice
32 : 20 (18 : 11)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Brůna 0 branek/4 střely, Stržínek 4 (1 – 7m hod)/13 (2 – 7m hod), Hradil 4 (1)/9 (2), Ruber 0/1, Skřídlo 0/1, Čadra 3 (1)/6 (1), Weglorz 2/3, Hojník 3/9, Godál 2/4, Brož 0/3, Valášek 2 (1)/2 (1).
Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. ČK: 1 – 0 (40. Sliwka) Sedmimetrové hody: 5/3 - 6/4. Vyloučení: 7:6. Diváků: 410.

Náš tým nezačal špatně, vstřelil první branku a v 5. minutě vedl 3:2. Jenomže pak domácí zabrali, otočili na 5:3 a pak si během osmi minut vytvořili sedmibrankový náskok - 11:4, jenž si udrželi až do poločasu, který vyhráli 18:11.
Druhá půle pokračovala ve stejném rytmu. Soupeř do 44. minuty odskočil na dvanáctibrankový rozdíl 25:13 a ten pak proti odevzdaným hostům bez sebemenších problémů udržel až do konce.

Trenér Hegar k utkání řekl:
“Dnešní zápas se nám vůbec nepovedl, všechny spojky, možná snad jen s vyjímkou Valáška, zahrály hluboko pod své možnosti. Potýkali jsme se se stejným problémem jako v Zubří a to s neproměňováním střeleckých příležitostí z postů spojek. Odevzdali jsme soupeři spoustu míčů a ten nás trestal rychlými brejky, proti nimž byli gólmani bezmocní. Byl velký rozdíl v herním nasazení domácích a nasazením našich hráčů, kteří k zápasu přistoupili bezstarosným až laxním způsobem. Domácí si zápas odedřeli od začátku až do konce a zaslouženě vyhráli.“

Další výsledky 18. kola:
Dukla Praha - Lovosice 26:23, Karviná - Plzeň 26:15, Kopřivnice - Jičín 24:25, Třeboň - Bystřice pod Hostýnem 25:21.

V příštím kole má tým volno a za další týden, v neděli 17. února nastoupí od 10.30 hodin v Karviné.