Play-off extraligy je na dosah

Vítězstvím nad Kopřivnicí jsme udělali velký krok k postupu do play-off. Před svým nedělním soupeřem mají pětibodový náskok a v příštím kole zajíždějí do Hustopečí. Příjemnou novinkou zápasu byl návrat Jana Szymona, který se s vedením domluvil na další spolupráci tak, jak mu to budou umožňovat pracovní povinnosti.

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice
25 : 22 (9 : 9)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián 1 vstřelený gól/1 střela na branku, M. Fabián – Szymon 2/3, Brůna 4/6, Indrák, Stržínek 0/3, Hradil 7 (0 gólů ze sedmiček)/11 (1 zahrávaná sedmička), Ruber, Skřídlo 0/1, Čadra 6 (0)/7 (1), Hojník 2 (1)/5 (1), Godál 1/2, Brož 1/2, Valášek 1 (0)/2 (1).
Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/1 - 7/6. Vyloučení: 10 : 8. Diváků: 300.

V úvodní patnáctiminutovce byli domácí jasně lepší, ale svou herní převahu nedokázali brankově využít a vytvořit si náskok. Do konce poločasu upadla hra do průměru, často se přerušovalo a vylučovalo a do kabin odcházela mužstva za stavu 9:9.
V úvodu druhé půle se střelecky probudil Čadra a přesnou střelbou z křídla a z rychlého brejku zajistil našemu celku čtyřbrankový náskok, o který jsme ale v průběhu poločasu zase přišli. V 52. minutě šla Kopřivnice dokonce do vedení, ale domácí dokázali rychle reagovat a díky Luďku Fabiánovi a jeho výborným zákrokům dokázali skóre obrátit ve svůj prospěch. Svůj výborný výkon domácí brankář v závěru utkání korunoval vstřelenou brankou, když se při osobní obraně hostů na hráče v poli vydal sám do útoku a z pozice spojky prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Bylo to hodně těžké a důležité utkání, v němž jsme byli aktivnější a po zásluze zvítězili. Velkou měrou se na tom podílel Luděk Fabián, který nás v rozhodujících chvílích podržel a nakonec vstřelil i poslední branku. Přestože zápas nebyl moc pohledný, tak bych chtěl mužstvo vyzdvihnout za bojovnost, hráči makali od začátku až do konce a nervózní zápas nakonec dotáhli k vítězství.“

Další zápas čeká naše mužstvo už ve středu 27. února, kdy v 18 hodin nastoupí na palubovce předposledních Hustopečí. Zájemce o cestu s týmem upozorňujeme, že autobus odjíždí od haly ve 14.30 hodin.

Další výsledky 21. kola:
Lovosice - Karviná 22:24, Zubří - Hustopeče 39:26, Třeboň - Frýdek-Místek 31:34, Jičín - Plzeň 29:28, Dukla - Prešov 31:38.