Hustopeče zdolány, v sobotu do Jičína

Další důležitý zápas s vítězným koncem má za sebou extraligový tým, který dnes večer nastoupil na palubovce předposledních Hustopečí.
Házená Legata Hustopeče – TJ Cement Hranice 24 : 28 (13 : 14)
Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Szymon 2 branky/6 střel, Brůna 3/7, Indrák 2/2, Stržínek 6/9, Hradil 4/9, Ruber, Skřídlo 1/3, Čadra 5/7, Weglorz 1/1, Hojník 2 (1 sedmička)/6 (1 sedmička), Godál 1/3, Valášek 1/2.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 2 : 7.

V první půli se hlavně na hostujícím týmu projevovala velká nervozita pramenící z důležitosti zápasu, hra byla rozháraná a žádný tým si nevytvořil více jak tříbrankový náskok. Do šaten odcházely o jednu branku úspěšnější Hranice.
Až do 11. minuty druhé půle pokračovala přetahovaná o výsledek, pak ale Luděk Fabián „zavřel“ hranickou branku, zlikvidoval šest střeleckých pokusů domácích a naopak hráči v poli nasázeli domácím za sedm minut osm branek a nepříznivý stav otočili na jasných 25:18. Závěr zápasu už si naši pohlídali a zaslouženě vyhráli.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Domácí podle očekávání podali houževnatý a bojovný výkon a až do poloviny druhé půle se bili o výhru. Teprve až jsme po 40. minutě zpevnili obranu a zachytili několik šancí domácích se nám podařilo vstřelit v rychlé sledu osm branek a zápas definitivně zlomit ve svůj prospěch. Měli jsma na to vstřelit až 35 branek, ale znovu jsme neproměnili spoustu šancí, které si o branku říkaly. V tuto chvíli je ale důležité, že jsme splnili svůj cíl a poslední dva důležité zápasy vyhráli.“

K dalšímu zápasu náš tým pojede v sobotu 1. března do Jičína, autobus odjíždí od haly ve 12 hodin, utkání začíná v 18 hodin.

Další výsledky 22. kola:
Frýdek-Místek - Dukla 32:37, Karviná - Bystřice p. H. 39:23, Jičín - Zubří 23:22, Kopřivnice - Lovosice 28:21, zápas Prešov – Plzeň se hraje až 11. 3.