Muži jsou v play-off extraligy!

Po překvapivé výhře v Jičíně a porážce Kopřivnice v Bystřici p. H. má hranický celek jistou účast v play-off. Pokud ve středu navíc uspěje v Plzni, mohl by se v tabulce posunout na vyšší příčky a ve čtvrtfinále narazit na přijatelnějšího soupeře. Pokud chcete do Plzně cestovat s mužstvem, zavolejte na sekretariát klubu a domluvte si podrobnosti, kapacita autobusu je tentokrát omezená. Zápas v Plzni začíná v 18 hodin.

CS CARGO HBC Jičín – TJ Cement Hranice
27 : 28 (10 : 16)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Vydra – Brůna 1 branka/4 střely, Samiec, Stržínek 8/16, Hradil 8/15, Ruber 1/3, Skřídlo 0/1, Čadra 8 (2 ze sedmiček)/11 (3 sedmičky), Weglorz, Hojník 0/2, Godál 1/5, Brož, Valášek 1/3.
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/2. Vyloučení: 9:11. Diskvalifikace: 1:1 (Michajlík – Brůna). Diváků: 500.

Náš tým zaskočil domácí hned v úvodu, kdy se ujal dvoubrankového vedení, které pomalu zvyšoval. Hráli jsme pozorně v obranné fázi a padesátiprocentní úspěšností ničil nervy soupeře Martin Fabián, který v brance nahradil nemocného bratra Luďka. Vedli jsme 4:2, 6:3 a 8:4, ve 23. minutě dokonce 14:7 a do šaten odcházeli s šestibrankovým náskokem 16:10.
V úvodu druhé půle domácí stáhli náskok našeho týmu až na 16:19, v následujících minutách jsme ale znovu dokázali odskočit až na 18:24. Teprve v posledních patnácti minutách se domácí dostali do tempa, za tři minuty snížili na 22:24 a naši hráči měli co dělat, aby vedení uhájili. To se jim nakonec s vypětím všech sil podařilo a odvezli si z Jičína dva body, které rozhodly o jejich postupu do play-off.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Do Jičína se nejezdí pravidelně vyhrávat, takže tentokrát se nám podařilo hráče motivovat tím, že Kopřivnice může vyhrát v Bystřici a v případě prohry se nám může postup do play-off hodně zkomplikovat. Zjevně to zabralo, měli jsme výborný vstup do utkání a celý první poločas jsme byli jasně lepší a to jak v obraně, tak i v útoku. I ve druhé půli se nám dařilo držet si náskok a teprve v poslední čtvrthodině, kdy nám začaly docházet síly, protože kromě nemocného Luďka Fabiána nám chyběl ještě Indrák a v závěru i vyloučený Brůna, se začali prosazovat domácí. Náš náskok byl ale dostatečně velký a domácí už ho nedokázali zlikvidovat. Výborně nám zachytal Martin Fabián a velmi dobrý výkon podaly spojky Stržínek s Hradilem, na křídle Čadra a velký kus práce v obraně odvedl taky Skřídlo.“

Další výsledky 23. kola:
Lovosice - Hustopeče 25:24, Třeboň - Karviná 22:33, Bystřice - Kopřivnice 30:26, Frýdek-Místek - Prešov 29:37, Zubří - Plzeň 37:18.