I přes prohru sklidili hráči potlesk

Kvalitní soupeř a plná hala, to možná byly hlavní podněty, které vybičovaly domácí tým k výbornému výkonu. V prvním poločase byli naši hráči lepší než soupeř, který nemohl najít účinnou zbraň na útočnou snahu našeho týmu. Ani v době, kdy už hráčům docházely síly,nehodili flintu do žita, bojovali až do konce, za což je fanoušci i přes prohru, odměnili potleskem.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří
26 : 29 (19 : 15)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Szymon 7 branek (2 sedmičky)/ 10 střel (2 sedmičky), Brůna 1/5, Indrák 1/2, Stržínek 7/13, Hradil 6 (0)/12 (1), Ruber, Skřídlo 1/4, Čadra 1 (0)/5 (1), Weglorz, Hojník 0/1, Brož 0/2, Valášek 2 (0)/3 (1).
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/2 - 6/3. Vyloučení: 4 – 7. Diváků: 520.

Prvních pět minut se hrála vyrovnaná partie, postupem času ale domácí tým získával iniciatiavu a v jeho prospěch rostlo postupně i skóre, když vedli 4:3, 8:5, 15:11 a poločas završili brankou na 19:15.
Prvních pět minut po přestávce ovládli hru hosté, kteří tuto část vyhráli 5:1 a srovnali na 20:20. Náš tým se ale znovu zvednul, dvěma brankami se opět ujal vedení a to si držel až do 48. minuty a stavu 24:23. V těchto chvílích se však díky vyrovnanější lavičce začala naplno projevovat převaha hostů, kteří během pěti minut otočili na 24:28. Přestože domácí ještě snížili na 26:28, nenechali si už hostě vítězství vzít.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Do zápasu jsme šli se snahou nespekulovat a hrát na vítězství. V první půli se nám podařilo vyvinout na Zubří tlak a 19 branek v jejich síti byl velmi dobrý výsledek. Ve druhém poločase už se jasně projevilo, že na soupeře fyzicky nestačíme. Chyběl pohyb bez míče, nedostávali jsme se už tolik do šancí a z nepřipravené střelby pak ztráceli balony. V těchto chvílích jsme potřebovali hráče prostřídat, ale bohužel nemáme tak kvalitní lavičku jako Zubří. Hráčům bych chtěl za předvedený výkon poděkovat, byl to jeden ze zápasů, kdy na hřišti nechali všechno, což se dříve moc často nestávalo“.

K poslednímu zápasu základní části zajíždí náš tým v sobotu 15. března do Prešova. Zápas začíná v 18 hodin. Chcete-li cestovat na zápas s mužstvem, rezervujte si místo v autobuse na tel. čísle 602 231 175.

Další výsledky 25. kola:
Bystřice - Jičín 28:32, Dukla - Kopřivnice 40:28, Lovosice - Plzeň 33:24, Třeboň - Hustopeče 29:26, Frýdek-Místek - Karviná 28:30.

Dohrávka 20. kola: Prešov - Jičín 45:26.