Nekompletní tým v Prešově uhájil slušný výsledek

Jen se třemi brankáři a pouze osmi hráči v poli nastoupili muži na palubovce Tatranu Prešov. Přesto předvedli výkon, který byl vysoko hodnocen domácími fanoušky i funkcionáři Tatranu.

Tatran Prešov – TJ Cement Hranice
38 : 27 (20 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Brůna 11 (3)/16 (3), Samiec 1/5, Indrák 3/7, Hradil 2 (1)/4 (1), Skřídlo 1/2, Čadra 1 (0)/6 (1), Weglorz 4/8, Valášek 4/8.
Rozhodčí: Gedeon, Rapač. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/4. Vyloučení: 6:5. Diskvalifikace: 0 – 1 (13. Hradil). Diváků: 680.

Úvod zápasu už tradičně patřil našemu týmu, který se ujal vedení, ve 4. minutě vedl 4:2 a teprve v 8. minutě domácí vyrovnali na 6:6. Další rána pro Hranické přišla ve 13. minutě, kdy Hradil za sporný faul „vyfasoval“ červenou kartu, čímž mužstvo prakticky přišlo o možnost střídat. Navíc vzápětí dostali domácí šanci hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku, čehož využili k získání náskoku, který do přestávky navýšili na 20:14.
Ve druhé půli už šlo jen o to odehrát zápas se ctí a nedostat „nakládačku“, což se díky příkladné bojovnosti celého týmu nakonec podařilo.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
Až do Hradilova vyloučení jsme s domácími drželi krok, ale pak už jsme rozjetému domácímu týmu nedokázali odolávat. Ve druhé půli už jsme bojovali jen o co nejpřijatelnější výsledek, což se i v porovnání s jinými týmy, které zde dostaly daleko vyšší příděl, podařilo. Střelecky se po dlouhé době blýskl Brůna, velmi dobře hrál i Valášek a poděkování za bojovnost patří celému týmu.“

První dva čtvrtfinálové zápasy sehraje náš tým 29. a 30. března v Zubří.

Další výsledky 26. kola:
Zubří - Lovosice 34:15, Jičín - Třeboň 40:34, Plzeň - Bystřice p. H. 37:24, Kopřivnice – Frýdek-Místek 31:28, Hustopeče - Dukla 19:40.