Šance na postup je minimální, ale stále je

Za stavu 2:0 pro Zubří se čtvrtfinálová série stěhuje do Hranic a náš tým se pokusí favoritovi cestu do semifinále ještě zkomplikovat. Třetí zápas je v házenkářské hale na programu v sobotu 5. dubna od 18 hodin, v případě naší výhry se v neděli 6. dubna od 17 hodin hraje čtvrté utkání.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice
32 : 28 (17 : 13)

Sestava a branky: L. Fabián, M. Fabián - Szymon 3 (0)/6 (1), Brůna 3 (1)/10 (2), Indrák 0/1, Hradil 10 (0)/18 (1), Ruber, Skřídlo 2/2, Čadra 2(0)/5 (1), Pavlík, Hojník 2 (2)/2 (2), Godál 0/2, Brož 1/2, Valášek 5/7.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 8/4 - 7/3. Vyloučení: 5:7. ČK 0:1 (41. Čadra) Diváci: 1100.

Domácí si už od začátku zápasu udržovali náskok, který do poločosu navýšili na 17:13. Ve druhé půli vedlo Zubří už 25:17, naši se ale nevzdali, snížili až na 25:23, šest minut před koncem prohrávali stále o dvě branky 28:26, ale otočit výsledek se jim nepodařilo.

35 : 20 (13 : 11)

Sestava a branky: L. Fabián, M. Fabián - Brůna 1/3, Samiec 0/1, Indrák 0/4, Hradil 5 (2)/12 (2), Ruber 1/2, Skřídlo 4/4, Čadra 1/2, Pavlík, Hojník 4 (0)/15 (1), Godál 0/1, Brož, Valášek 4/9.
Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 6/1 - 3/2. Vyloučení: 4:7. ČK 2:3 (Opálka, Titkov – 29. Brůna, 43. Čadra, 47. Brož) Diváci: 1000.

V úvodních fázích zápasu jsme byli lepším týmem, ve 14. minutě jsme vedli 7:4, pak se ale začalo prosazovat Zbří, jehož hráči během čtyř minut otočili na 8:7 a poločas vyhráli 13:11. Druhý poločas už byl jasnou záležitostí domácích, kteří si do 45. minuty vypracovali desetibrankový náskok 23:13 a zápas jednoznačně vyhráli 35:20.

Trenér Hegar nám k zápasům řekl:
„V prvním zápase jsme s domácími drželi krok až do závěru zápasu, když jsme dokázali osmibrankové manko stáhnout až na rozdíl dvou branek, ale technické chyby v závěru nás připravily o lepší výsledek. Nicméně naši hráči bojovali až do konce a o výhře domácích nakonec rozhodl „širší lavička“.
V neděli jsme v podobném duchu odehráli první poločas, přičemž jsme 15 minut vedli. Po přestávce už byla hra rozháraná, rozhodčí zápas nezvládli, nesmyslně rozdali plno červených karet a my už jsme s torzem týmu nebyli schopni čelit síle a tlaku domácích. Zápas byl rozhodnut, tak dostali šanci i hráči z lavičky a velice solidně odchytal poslední dvacetiminutovku Martin Fabián. Dařilo se i Skřídlovi a standard odvedl Hradil.“