Zubří bylo nad naše síly

Podle předzápasových předpokladů to vypadalo, že čvrtfinálová série mezi Gumárnami Zubří a naším týmem bude jen formalita. Nakonec ve všech zápasech jsme byli favorizovanému soupeři nečekaně silným protivníkem a excelentním výkonem ve třetím utkání si dokázali vynutit ještě nečekané nedělní pokračování. Od víkendu pak náš tým čekají boje o 5.- 8. místo. O soupeřích se rozhodne ve středu.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří
33 : 27 (19 : 15)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Brůna 6 branek (0 sedmičky)/10 střel (1 sedmička), Samiec, Stržínek 11 (3)/13 (3), Hradil 5 (0)/14 (1), Ruber 4/4, Skřídlo 2/2, Weglorz, Pavlík, Godál, Brož 1/1, Valášek 4/5.
Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/5. Vyloučení: 7:6. Diváků: 700. Stav série: 1:2.

Před nejvyšší letošní návštěvou začali lépe domácí, ujali se vedení a pětibrankovou šňůrou mezi 10. a 14. minutou si vytvořili šestibrankový náskok 11:5, který zaskočený soupeř dokázal do poločasu jen kosmeticky upravit na 19:14.
Úvod druhé půle byl vyrovnaný, pak ale soupeř využil tří přesilovek a do 44. minuty srovnal na 23:23. Vzápětí se ale naši dostali znovu do tempa, za deset minut nastříleli osm branek přičemž za záda Luďka Fabiána prošla jen jedna střela. Náskok už domácí udrželi až do konce, snížili stav série na 1:2 a vynutili si čtvrtý zápas.

24 : 31 (14 : 21)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Brůna 5/13, Samiec 0/1, Indrák 3/3, Stržínek 0/5, Hradil 8 (4)/14 (5), Skřídlo 1/2, Čadra 0/2, Weglorz, Pavlík, Godál 4/9, Brož 1/1, Valášek 2/3.
Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/2. Vyloučení: 4:5. ČK: 2:0 (35. Brož, 51. Skřídlo) Diváků: 450. Konečný stav série: 1:3.

Nedělní zápas byl pravým opakem toho sobotního. Zubří hned v úvodu vedlo 3:0 a díky špatné hře domácích pohodlně zvyšovalo náskok až na poločasových 21:14.
Po přestávce naopak hosté nedokázali po dlouhé minuty najít recept na Luďka Fabiána v domácí brance, čehož náš tým využil ke snížení až na 21:22. Od 48. minuty se ale hosté dostali zpátky do zápasu, za devět minut odskočili až na 29:22 a zápas bez komplikací dovedli do vítězného konce.

Trenér Hegar nám k oběma zápasům řekl:
„V sobotním zápase jsme se snažili nedat soupeři prostor k rychlým brejkům a pozornou obranou a rychlými útoky jsme si do poločasu vytvořili pětibrankový náskok. Ve druhé půli se soupeři podařilo do 15. minuty vyrovnat, ale pak nás Luděk Fabián několika výbornými zákroky podržel a hlavně přes Martina Stržínka jsme dali důležité branky a vytvořili si rozhodující náskok, který už jsme si nenechali vzít. Výborně zahrály všechny čtyři spojky a při této konstelaci dokážeme porazit prakticky kohokoliv.
Dnes nám naopak nevyšel první poločas. Soupeř hrál koncentrovaně, nám chyběl pohyb bez míče a těžko jsme se dostávali do střeleckých příležitostí. Po přestávce hráči zabojovali, dokázali se dostat do zápasu a jen střelecká smůla nás stála minimálně vyrovnání. V poslední desetiminutovce už nám ale začaly ubývat síly a nebyli jsme sto výsledek zvrátit.
Blahopřeji soupeři k postupu, my se teď po krátkém odpočinku budeme soustředit na boje o umístění, abychom uhráli co nejlepší výsledky.“