K záchraně chyběla jedna branka

Jediná branka, o kterou by vyhrálo Zubří v Lounech scházela k záchraně házenkářům Cementu Hranice. Sedm minut před koncem zápasu v Kostelci totiž vedli o čtyři branky, dařila se střelba a skvěle chytal Petr Štolcar. Jenomže z Lounů přišla zpráva o remíze a bylo po nadějích. Trenér poslal na palubovku náhradníky a hráči pozbyli psychických sil na udržení výsledku.

HK Sokol Kostelec - HC Cement Hranice

36 : 35 (19 : 17)

Většinu první půle naši házenkáři vedli o jednu až dvě branky a teprve ve 23. minutě šli do vedení domácí. Hned si však vytvořili mírný náskok, který udrželi až do konce poločasu. Ten vyhráli 19:17.

V úvodu druhé půle byli lepší domácí. V 6. minutě vedli už 23:19, ale Hranicím se rozchytal Štolcar a hosté během osmi minut otočili na 26:24. V 18. minutě už vedli 29:25 a perfektní hrou směřovali k vítězství. Ve 24. minutě, za stavu 32:29 však přišla zpráva o remíze v Lounech a rázem nebylo o co hrát. Na hřiště se dostali náhradníci a domácí proti deprimovanému celku hostí bez problémů otočili skóre a vyhráli 36:35.

Branky: Vařák 7, Tůma a Galus 6, Kovařík 4, Veselý 4/2, Grulich, Hradil a Kuzo 3 - Kolmajer 7/1, Stržínek 6/1, Žůrek 5, Pernička 5/1, Drabík a Valášek 4, Žurek 2, Skřídlo a Štípek 1. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3. Vyloučení: 4 – 5. Rozhodčí: Smékal, Dušek. Diváků: 400.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Drabík, Žurek, Žůrek, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Valášek, Vaško, Ševčík, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.