Prohrálo se – zapomeňme a makáme dál!

V lazaret se pomalu mění náš extraligový tým. Do zápasu s Jičínem znovu nastoupilo jen deset hráčů v poli, navíc Hradil už několik dní před utkáním bojoval s virózou a Stržínek se zraněním. Je ale potřeba se dát rychle dohromady a o víkendu ve Frýdku-Místku uhrát nějaký ten bod, týden volna přijde mužstvu vhod. Stále vedeme tabulku skupiny a máme vše ve svých rukou.

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín
25 : 28 (13 : 16)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Samiec 1/1, Indrák, Stržínek 3/8, Hradil 8 (1)/16 (2), Skřídlo 1/1, Čadra 3 (2)/4 (2), Weglorz 6/7, Pavlík 0/3, Brož, Valášek 3/4.
Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/6. Vyloučení: 4 - 6. Diváků: 150.

V prvních minutách zápasu se více dařilo Jičínu, který v 6. minutě vedl už 4:2, pak se ale rozehráli i domácí, kteří brzy otočili na 5:4. Hosté však vzápětí skóre znovu otočili a tahle přetahovaná trvala až do 25. minuty a stavu 12:12. Poté soupeř využil několika chyb mnašeho týmu do přestávky si vytvořil tříbrankový náskok 13:16.
Ve druhé půli si hosté svůj náskok udržovali, vedli postupně 15:19 a 18:21, domácím se ale podařilo snížit na jeddnobrankový rozdíl, ale dalšíchyb znovu poslaly Jičín do tříbrankového trháku.- 20:23. Znovu se náš tým na rozdíl jediné branky soupeři přibílžil pět minut před koncem, kdy na ukazateli svítil stav 24:25, ale další série chyb a nepřesností nás připravila o možnost zisku bodů. Hosté odskočili na 24:28 a zaslouženě vyhráli.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Nenavázali jsme na výborný výkon z Plzně, hlavně v obranné fázi jsme udělali spoustu individuálních chyb, postrádal jsem taky spolupráci dvojic. Ve druhé půli se střelecky vytratily spojky Valášek se Stržínkem, takže tíhu zápasu nesl hlavně Hradil a dobře mu sekundoval ještě Weglorz. Jičín dnes vyhrál zaslouženě, nám se nesešly výkony jednotlivých hráčů a musím smeknout před Hradilem, který hrál s virózou a taky Stržínek má už delší dobu potíže s rukou, což se na jeho výkonu viditelně podepsalo.“