O konečném pořadí rozhodne poslední zápas

V neděli 18. května od 10.30 hodin sehrají naši házenkáři poslední zápas letošní extraligové sezóny proti Plzni a jeho výsledek rozhodne o tom, na kterém místě se po sezóně umístí.

SKP Frýdek-Místek - TJ Cement Hranice
38 : 21 (15 : 10)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Samiec 2/4, Indrák 0/2, Stržínek 2/8, Hradil 0/1, Skřídlo 2/6, Čadra 2/6, Weglorz 5/10, Pavlík, Godál 3/5, Valášek 5/7.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 0/0. Vyloučení: 6 - 5. ČK: Hradil a Stržínek (oba Hranice). Diváků: 300.

Vstup do zápasu se lépe podařil našemu týmu, který se ujal vedení a v 5.minutě vedl 1:4. Domácí ale do desáté minuty skóre otočili na 5:4. Chvíli před tím jsme ale přišli o Hradila, který za faul uviděl červenou kartu a zápas pro něj skončil. Tohle oslabení se na hře mužstva výrazně podepsalo. Hráči začali chybovat a soupeř si do poločasu vytvořil pětibrankový náskok 15:10.
Po přestávce se zápas proměnil v jednostrannou záležitost a otázku rozdílu skóre. Hosté nestačili bránit rozjetý domácí celek a prohráli sedmnáctibrankovým rozdílem, v poměru 38:21.

Pokud se tým vzpamatuje z ostudné porážky ve Frýdku-Místku a zabere, má ještě reálnou šanci být pátý, každopádně horší než šesté místo by to být nemělo. Vše rozhodne na závěrečné matematice...