HC Cement Hranice

Extraligový tým před sezónou doznal několika změn

Oproti loňské sezóně došlo na soupisce extraligového týmu k několika změnám. Tou hlavní a nejpodstatnější je odchod brankářské jedničky Luďka Fabiána, kterému v Hranicích skončila smlouva a novou nabídku klubu nepřijal.
Trenér Hegar k tomu řekl: “Nabídli jsme Luďkovi stejnou smlouvu jakou měl v loňské sezóně, on nám ale oznámil, že má konkurenční nabídku o 30 % vyšší, na což klub ve snaze ho v Hranicích udržet, reagoval zvýšením své nabídky o částku, kterou si klub ještě mohl dovolit, ale nebylo to tolik, kolik mu zřejmě nabídla Kopřivnice. Luděk naši nabídku neakceptoval a pravděpodobně bude působit v Kopřivnici. Mrzí nás to...“
Dalším hráčem, který v Hranicích neprodlodloužil smlouvu je Mojmír Valášek, který odevzdal nafasovanou výstroj a odešel do Přerova. Loňský kádr ze studijních důvodů opustili Martin Weglorz a Ondřej Pavlík, kteří odcházejí studovat do Brna. Zřejmě jim bude umožněno hostování, aby úplně neztratili kontakt s házenou.
Za odcházející hráče se klub samozřejmě snažil najít adekvátní náhradu. Na post brankáře přichází Josef Vatolík - hranický odchovanec, který zde už v minulých sezónách hostoval a vždy když nastoupil, odvedl kvalitní výkon. Ten by měl s Martinem Fabiánem vytvořit novou kvalitní brankářskou dvojici. Dalšími posilami jsou už dříve avizovaný pivot Radim Kovařík, který se do týmu vrací po dvou letech z Bystřice pod Hostýnem. Od něj si vedení slibuje zlepšení spolupráce na ose spojka – pivot a také výpomoc do obrany, dále ze Zubří přichází střední spojka Martin Spuchlák, který by měl oživit rozehrávku a zpevnit obranu a po roční přestávce se vrací i Jakub Samiec, který na sobě podle slov trenéra poslední dobou hodně zapracoval.
Zatím nedořešené je další působení Radima Brože, o nějž má eminentní zájem Karviná. Další změny v mužstvu už by neměly nastat, i když dopředu se nedá nic vyloučit. Podle trenéra bude snaha postupně v týmu zkoušet nadějné dorostence a posílit i na postech křídel. Definitivní soupiska týmu bude na webových stránkách zveřejněna před začátkem extraligy...

Od 7. července absolvuje mužstvo přípravu na novou sezónu. První týden v Hranicích, pak krátké soustředění v Kostelci, kterého se zúčastnila drtivá většina hráčů, a v těchto dnech pokračuje příprava opět v Hranicích. Pracuje se hlavně na rychlosti a síle. Od 30. 7. do 3. 8. budou mít hráči krátké volno a poté už bude následovat herní příprava prokládaná přípravnými zápasy. Jejich termíny zveřejníme zítra.
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko