HC Cement Hranice

I přes čtvrté místo splnil lovosický turnaj očekávání

V pátek a sobotu se náš extraligový tým představil na mezinárodním turnaji v Lovosicích, kde sehrál tři zápasy proti kvalitním soupeřům. Přestože hranický celek na turnaji obsadil poslední místo, byl trenér s vystoupením týmu vcelku spokojen.
Mužstvo odjelo do Lovosic bez své opory Hradila, dále chyběl Godál, v poli nastupovalo jen deset hráčů a záda jim v brance kryli gólmani Fabián a Mikulenčák.

Výsledky:

TJ Cement Hranice – HBC Jičín
28 : 29 (12 : 17)


Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Mikulenčák – Spuchlák 1, Kovařík 4/4, Brůna 6, Stržínek 6, J. Samiec, Skřídlo 1, Ruber 6, T. Samiec 1, Čadra 1/1, Toms 2.
Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4.

HK A.S.A. Lovosice – TJ Cement Hranice
28 : 27 (12 : 14)


Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Mikulenčák – Spuchlák 2, Kovařík 7/2, Brůna 3, Stržínek 11, J. Samiec, Skřídlo 1, Ruber, T. Samiec 1, Čadra 1, Toms 1.
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2.

TJ Cement Hranice – HSC 2000 Coburg (Něm.)
21 : 28 (12 : 14)


Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Mikulenčák – Spuchlák 2, Kovařík 1, Brůna 2, Stržínek 3, J. Samiec 1, Skřídlo 1, Ruber 3, T. Samiec 2, Čadra 1, Toms 5/3.
Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3


Nejlepším střelcem na turnaji byl vyhlášen Martin Stržínek, autor 20 branek.


Trenér Hegar turnaj zhodnotil takto:
“V prvním utkání s Jičínem se na naší hře podepsala únava z dlouhé cesty, první půli jsme odehráli v útlumu, po přestávce se mužstvo zvedlo, skóre jsme otočili, ale díky několika chybám v závěru jsme o gól prohráli.
Druhý zápas proti Lovosicím jsme odehráli v sobotu. Dlouho jsme vedli, vytvořili si až čtyřbrankový náskok, ale do druhé půle jsme prostřídali sestavu – je to pořád jen příprava, kde ještě tolik nejde o výsledek – a ukázalo se, že lavička ještě není tak silná jako základní sestava. Lovosice otočily a vyhrály také o jednu branku. Výkon týmu v tomto zápase už byl ale mnohem kvalitnější než v pátečním duelu s Jičínem.
Hned vzápětí jsme nastoupili ke třetímu zápasu proti německému druholigovému Coburgu. Tady už se citelně projevila únava týmu, který turnaj odehrál jen v deseti lidech v poli a německému celku jsme dokázali vzdorovat jen do 18. minuty druhé půle. Přesto nejsme zklamáni, protože jsme i přes oslabení dokázali se silným soupeřem držet krok víc jak třičtvrtiny zápasu.
Jsem rád, že jsme se mohli takhle silně obsazeného turnaje zúčastnit, že si všichni hráči zahráli a přestože s námi nebyl náš hlavní tahoun Michal Hradil, ani Radek Godál, odehráli jsme se silnými soupeři vyrovnané zápasy. Turnaj nám odhalil ještě některé nedostatky, na jejichž odstranění budeme teď pracovat.“


Mužstvo v tomto týdnu čekají poslední tři přípravné zápasy, ve středu 27. srpna od 18 hodin přivítá doma MŠK Hlohovec a v sobotu 30. srpna nastoupí v Karviné k miniturnaji v němž změří síly s MŠK Považská Bystrica a místním Baníkem.

Tabulka turnaje:

I přes čtvrté místo splnil lovosický turnaj očekávání
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko