Muži začali sezónu prohrou v Prešově

Očekávanou porážkou, ale poměrně solidním výkonem na palubovce favorizovaného Prešova, zahájil náš tým své letošní putování extraligou.

Tatran Prešov – TJ Cement Hranice 38 : 29 (18 : 15)

Naši vstoupili do zápasu nebojácně, po dvou rychlých brankách domácích během dvou minut otočili na 4:2 a vedení si udrželi až do 10. minuty. Pak už se začali prosazovat domácí, kterým pohotovými zákroky výrazně pomohl brankář Kroupa. Ve 26. minutě byl stav už 16:10 pro Prešov, ale do přestávky hosté dokázali zkorigovat na 18:15.
Také nástup do druhé půle se našemu týmu vydařil. Rychle snížil na 18:17 a jen další zákroky Kroupy uchránily domácí od vyrovnání. Pak už se domácí začínají opět výrazněji prosazovat a postupně zvyšují až na 26:21, aby nakonec vyhráli 38:29.

Nejvíce branek: Kozlov 8, Huňady 6/2, Pekár 5 - Hradil 7, Toms 5, Kovařík 4.
Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/3. Vyloučení: 7:5. Diskvalifikace: 0:1 (Stržínek). Diváků: 580.

Další známé výsledky 2. kola:
Jičín - Hustopeče 27:26 (12:12), Lovosice - Bystřice pod Hostýnem 29:26 (18:14), Plzeň - Karviná 28:27 (11:15).