Z Prešova bez bodů Godála a Stržínka

I přes prohru předvedli naši házenkáři v Prešově poměrně solidní výkon, když s favoritem extraligy dokázali dlouho držet krok, ale ztratili při tom Radka Godála, který má zraněný kotník a Martina Stržínka, který za červenou kartu bude týmu citelně chybět ve středečním zápase doma s Plzní (od 18 hodin).

Tatran Prešov – TJ Cement Hranice
38 : 29 (18 : 15)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vydra – Brůna 2/7, T. Samiec 1/3, Stržínek 3/8, Hradil 7 (1)/14 (3), Toms 6 (1)/7 (1), Ruber 2/4, Skřídlo 2/2, Čadra 0/1, Spuchlák 2/4, J. Samiec 0/2, Kovařík 3 (1)/4 (1), Godál 1/1.
Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/3. Vyloučení: 7:5. Diskvalifikace: 0:1 (51. Stržínek). Diváků: 580.

Prešov ve 3. minutě vedl 2:0, hosté ale během dvou minut otočili na 2:4 a pozornou hrou si udržovali vedení až do 10. minuty, kdy domácí srovnali na 6:6. Prešovu se v těchtochvílích dařilo střelecka a do 26. minuty si vybudovali šesstibrankový náskok – 16:10. Trenér Hegar na to reagoval oddychovým časem, po němž naši dokázali do přestávky snížit na 18:15.
Také vstup do druhé půle byl za strany našeho týmu velmi dobrý. Snížil až na 18:17, ale vyrovnat se už nepodařilo. Naopak Prešovští znovu brankově odskočili a svůj náskok do konce zápasu navýšili na devět branek.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“I přes prohru máme za sebou v podstatě solidní vstup do sezóny. V Prešově jsme s domácími drželi bezmála padesát minut krok, bohužel v závěru jsme polevili v koncentraci a dostali několik laciných branek. Mínusem zápasu je zranění Radka Godála, který má těžký výron v kotníku a vyloučení Martina Stržínka, který nám teď bude doma s Plzní hodně chybět. Jako plus vidím poměrně slušný výkon Martina Fabiána v brance a výborně zahrála i letní posila Martin Toms na křídle."

Další výsledky 2. kola:
Jičín - Hustopeče 27:26 (12:12), Lovosice - Bystřice pod Hostýnem 29:26 (18:14), Plzeň - Karviná 28:27 (11:15), Třeboň - Frýdek-Místek 32:23 (18:13).
Předehráno: Zubří – Kopřivnice 32:17 (17:8).