Mimořádný výkon pomohl k první výhře

Nečekaně kvalitní výkon předvedli naši extraligoví házenkáři ve středečním zápase s Plzní a momentálního lídra tabulky a pokořitele Karviné smetli ze hřiště dechberoucím způsobem. Na takový výkon bude tým těžko navazovat, přesto si hráči dokázali, že sebelepší soupeř může mít slabou chvilku a je k poražení. Zda hráčům jejich forma vydrží se dozvíme už příští neděli - 28. září, kdy od 10.30 hodin hostí Kopřivnici.

TJ Cement Hranice – TJ Lokomotiva Plzeň
38 : 32 (20 : 10)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Vydra, Mikulenčák – Brůna 9/12, T. Samiec 1/3, Hradil 6/11, Toms 6(2)/8 (3), Ruber 1/3, Skřídlo 1/2, Čadra 2/5, Spuchlák 5/7, J. Samiec, Kovařík 6/8.
Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2. Vyloučení: 4 : 3. Diváků: 300.

Hosté, vedoucí tým tabulky se ještě nestačili probrat z dlouhé cesty a už prohrávali 4:0. Domácí tým, povzbuzen úspěšným vstupem do zápasu a podporován skvělým Martinem Fabiánem v brance, naprosto ovládnul palubovku a Plzeňáky prakticky odsoudil do role statisů. Tento koncert pokračoval až do 20. minuty a stavu 15:3, kdy dostali příležitost i další hráči z hranické lavičky, přesto poločas skončil desetibrankovým rozdílem 20:10.
Po přestávce náš tým navázal na výkon z úvodu zápasu a do 50. minuty si vybudoval třináctibrankový náskok 33:20. Za rozhodnutého stavu ale domácí prostřídali sestavu, navíc notně polevili v bojovnosti a nechali soupeře zkorigovat skóre na milosrdných 38:32.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Byl to zápas, který se nám mimořádně povedl a naopak Plzni hrubě nepovedl. Zápas jsme rozhodli už v úvodu, kdy nám vyšlo vše, na co jsme sáhli a hlavně nás podržel Martin Fabián skvělými zákroky. I ve druhém poločase jsme byli lepší, jen mě mrzí ten závěr, kdy jsme to už vypustili a nechali Plzeň nastřílet dvanáct branek. Ale bylo to dáno i tím, že dostali možnost zahrát si všichni hráči, což je pro jejich další výkonnostní růst neocenitelná zkušenost."

Další výsledky 12. kola:
Karviná - Dukla Praha 21:27, Frýdek-Místek - Jičín 27:25, Kopřivnice - Lovosice 25:21, Bystřice pod Hostýnem - Hustopeče 26:28.