Karviná byla k poražení, ale...

Muži mají za sebou další ze zápasů, kdy se i bez zraněné opory Hradila (virové onemocnění) dokázali favorizovanému soupeři herně vyrovnat, ale o body je nakonec připravilo bídné proměňování šancí a některé sporné výroky rozhodcovské dvojice.

TJ Cement Hranice – HCB Karviná
28 : 30 (15 : 16)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Mikulenčák, Vydra – Brůna 6/14, T. Samiec, Stržínek 8/14, Toms 4 (2)/7 (2), Ruber 2/2, Skřídlo 0/1, Čadra 0/2, Spuchlák 2/5, J. Samiec, Kovařík 6 (3)/8 (4).
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/5. Vyloučení: 4 - 3. Diskvalifikace: 1 – 0 (Stržínek) Diváků: 400.

V úvodu zápasu si domácí díky pozorné obraně a několika dobrým zákrokům Martina Fabiána v brance vytvořili tříbrankové vedení 5:2 a v 18. minutě vedli ještě 8:6, vzápětí ale Karviná využila početní převahu, otočila skóre na 8:9 a gólová houpačka pokračovala – Hranice znovu vedly 14:12, aby poločas nakonec prohrály 15:16.
Ve druhé půli hrály oba týmy rovnocennou partii, ale skóre ve prospěch Karviné narůstalo zásluhou výborného výkonu Lefana v karvinské brance a nepřesné a místy i ukvapené střelbě domácích hráčů. Sedm minut před koncem, po sérii několika neproměněných šancí Hranic vedli hosté 28:22 a zdálo se být rozhodnuto. Jenomže domácí to nevzdali. Za tři minuty snížili na 26:28 a schylovalo se k dramatu, do nějž ale vstoupili rozhodčí. Jen oni ví, za co potřetí vyloučili Stržínka a když vzápětí Karviná dala branku a Kovaříkova rána ze sedmičky zatřásla levou tyčí, bylo hotovo.

Další zápas naše mužstvo čeká v neděli od 10.30 hodin v Bystřici p. Hostýnem, odjezd autobusu od haly je v 8.45 hodin.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Dnes jsme měli na to, abychom Karvinou porazili, ale o bod nebo body jsme přišli ve druhé půlce spoustou neproměněných šancí a sporným vyloučením Stržínka v závěru zápasu. Přesto bych chtěl hráčům poděkovat za to, že to ani za nepříznivého stavu nezabalili a že bojovali až do úplného konce.“

Další výsledky 6. kola:
Prešov - Bystřice p.H. 31:23, Zubří - Hustopeče 37:19, Plzeň - Jičín 28:17, Třeboň - Dukla 18:29, Kopřivnice - Frýdek-Místek 29:28.