Body za bojovnost

Perně vydřené, ale zasloužené dva body jsme si připsali do tabulky extraligy, když se nám v závěrečných minutách podařilo pěti brankami otočit nepříznivý stav zápasu s Hustopečemi. K dalšímu zápasu náš tým nastoupí v sobotu 8. listopadu od 16.30 hodin na palubovce pražské Dukly. Zápas by měl přímým přenosem vysílat kanál ČT4.
TJ Cement Hranice – Házená Legata Hustopeče
26 : 24 (15 : 13)

Nejvíce branek: Hradil 9, Kovařík 7/1, Spuchlák 4 – Diviš 10/7, Zemánek 4.
Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 4/2 – 8/7. Vyloučení: 6 - 7. ČK: 1 – 0 (Skřídlo) Diváků: 350.

První poločas nabídl divákům vyrovnanou hru, v níž se ale brankově více dařilo domácím a to zejména díky úspěšným zákrokům Martina Fabiána v brance.
Po přestávce ale přišel zvrat. Naši střelci jakoby se báli Štolcara v brance hostí a ve snaze střílet mimo jeho dosah, míjeli i branku. Navíc často ztráceli míč, neproměnili dvě sedmičky a Hustopeče rychle trestaly. Otočily skóre a devět minut před koncem vedly 21:24. To už se ale domácí znovu díky Kovaříkem proměné sedmičce dostali zpět do zápasu a pěti brankami otočili na konečných 26:24. Velký podíl na tom má i gólman Fabián, který v závěru kryl několik vyložených šancí Hustopečských hráčů.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V první půli jsme měli problémy v obraně, kdy jsme hosty nechali se střelecky prosadit. Ve druhé půlce jsme se naopak nemohli prosadit střelecky, kdy to vypadalo, že hráči mají velký respekt z brankáře Štolcara. Vůbec se neprosadila křídla, která v Třeboni odtáhla zápas. Hustopeče odehrály výborné utkání a body v závěru ztratily asi jen díky nezkušenosti některých hráčů.“

Další výsledky 8. kola:
Třeboň - Lovosice 29:33, Zubří - Jičín 35:16, Kopřivnice – Bystřice p. H. 28 : 24, Prešov - Dukla 36:21, Frýdek-Místek - Karviná 26:39.