Výhra podpořená dobrým výkonem

Vysoké vítězství nad Jičínem potěšilo všechny příznivce hranické házené a způsob, jakým náš tým zvítězil navíc potěšil i trenéra Hegara, který hráče pochválil nejen za tradiční bojovnost, ale i za kolektivní pojetí a kvalitní obranu i útok, což v minulých zápasech nebylo zrovna obvyklé.

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín
31 : 20 (14 : 11)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vydra, Mikulenčák – Brůna 3/3, Stržínek 4/5, Hradil 6/8, Toms 4 (3)/8 (3), Skřídlo 4/4, Čadra 1/1, Spuchlák 0/2, J. Samiec 1/2, Kovařík 5 (0)/7 (1), Galus 2 (1)/5 (2), Godál 1/5.
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2. Vyloučení: 8 - 7. Diváků: 350.

Už úvod zápasu naznačil, že dvoubodové vítězství nad týmem, s nímž jsme v minulé sezóně doma dvakrát prohráli, by nemuselo patřit do kategorie zbožných přání. Začali jsme se soustředěnou obranou a přesně stříleli, několik povedených zákroků vytáhl i Martin Fabián v brance, takže se nikdo nedivil, že jsme postupně vedli 3:0, 5:1 a v 11. minutě už 7:2. Poté se hosté přeci jen dostali do zápasu a do 19. minuty stáhli ztrátu na 9:7. Ve zbytku první půle se hrála vyrovnaná házená a do šaten se šlo za stavu 14:11.
Úvod druhého poločasu měl pro hosty velmi nepříjemný průběh. Do 37. minuty inkasovali šest branek, aniž se sami zmohli na přesný zásah, čímž zápletka zápasu přestala být “kdo“, ale „o kolik“. Náš v pohodě hrající tým už kombinoval sestavu, přesto se jeho náskok stále zvyšoval. Ve 43. minutě, už to bylo 23:12, o devět minut později dokonce 29:15 a nebýt sedmiminutového střeleckého výpadku, v němž hosté snížili na 29:19, mohl být konečný výsledek ještě přesvědčivější.

Trenér Hegar k zápasu řekl:
“Očekával jsem vyrovnané utkání a těžký boj. V první půli, přestože jsme vedli, byla hra vyrovnaná a vyhráli jsme ji jen díky soupeřovým individuálním chybám. Nakonec jsme zápas zlomili na začátku druhého poločasu a v klidu už to dohráli až do konce. Po dvou matných výkonech s Hustopečemi a Duklou jsme tentokrát, až na pár drobných chyb, podali velmi dobrý kolektivní výkon se souhrou celé šestky jak v obraně, tak v útoku. Hráči předvedli přesně to, co po nich chceme a teď se budeme snažit tento pozitivní trend udržet i v dalších zápasech.“

Další výsledky 10. kola:
Prešov - Lovosice 39:20, Zubří - Plzeň 35:19, Kopřivnice - Dukla 30:31, Karviná – Bystřice p. H. 40:20, Frýdek-Místek - Hustopeče 31:25.