Za ztrátou bodů stojí chyby i častá oslabení

Prakticky vyhraný zápas ztratil v Lovosicích náš tým nejen kvůli chybám a nepřesnostem, ale i „díky“ častému, velmi spornému vylučování.

KH Město Lovosice - TJ Cement Hranice
29 : 28 (14 : 9)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Mikulenčák – Brůna 3, Stržínek 4, Hradil 4, Toms 5/2, Ruber 2, Skřídlo 5, Čadra, Spuchlák, J. Samiec, Kovařík 1, Galus 4/3.
Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 6 - 13. Diskvalifikace: 1 – 1 (D. Kylíšek - Spuchlák). Diváků: 320.

Domácí vstoupili do zápasu famózním způsobemse hned v úvodu se ujali vedení 3:0 a přestože hosté dokázali snížit na 3:2, byly to Lovosice, kdo udával tempo hry. Do 16. minuty si vytvořily pětibrankový náskok 9:4, který sice Hranice stáhly na 9:6 a ve 26. minutě na 11:9, ale v závěru poločasu domácí využili chyb soupeře a do šaten odcházeli s pětibrankovým náskokem 14:9.
I po přestávce byly Lovosice lepší, svůj náskok ještě zvýšily a ve 37. minutě vedly už 19:13. Postupně ale zvolnily, Hranice vysunuly obranu a během čtyř minut nejdříve snížily na 19:18 a v následujících minutách dokonce vývoj zápasu otočily na 22:23. V těchto chvílích drželi hosté otěže zápasu pevně ve svých rukách, pět minut před koncem vedli už 24:27, ale několik po sobě jdoucích velmi přísných vyloučení je připravilo o slušný výsledek. Domácí se při hře 6 na 4 dostali zpět do zápasu a v hektickém závěru dokázali otočit na 29:28.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"V úvodu zápasu jsme se nechali zaskočit domácími, kteří nás ze spojek rozstříleli. V průběhu poločasu jsme se dokázali vrátit do zápasu, ale v jeho závěru jsme udělali několik chyb a nechali domácí zvýšit až na pětibrankový rozdíl, který po přestávce ještě zvýšili. My jsme ale vysunuli obranu, což na domácí platilo a dokázali jsme celkem rychle vyrovnat a dokonce i otočit skóre. Bohužel jsme v závěru doplatili na častá sporná vyloučení, která domácí dokázali využít a zápas v poslední minutě otočit. Jsme z toho zklamáni, přesto bych chtěl hráčům poděkovat za předvedený výkon a pokud budou takovou hru předvádět i nadále, tak věřím, že můžeme být v dalších zápasech úspěšní."

Další výsledky 11. kola:
Plzeň - Prešov 28:31, Dukla - Frýdek-Místek 40:24, Jičín - Kopřivnice 28:19, Třeboň - Zubří 25:31, Karviná - Hustopeče 37:21.
Dohrávka 9. kola: Jičín - Prešov 29:30.