HC Cement Hranice

Příprava na extraligu bude letos krátká

Jen dvoutýdenní společná příprava čeká extraligový tým než se opět rozběhnou boje v základní části soutěže. Podle původního rozlosování mělo mužstvo začínat až 25. ledna s Frýdkem-Místkem, ale jarní část začnou už v neděli 18. ledna doma předehrávkou s Třeboní. Na průběh přípravy, zdravotní stav hráčů i případné změny v týmu jsme se zeptali trenéra Jana Hegara.
Jak probíhá zimní příprava mužstva a kolik absolvujete přípravných zápasů?
Oproti jiným sezónám je letošní čas na zimní přípravu kvůli neúčasti reprezentace na Mistrovství Evropy pouze třítýdenní a pro nás kvůli předehrávce zápasu s Třeboní ještě o týden kratší. Proto jsme po skončení podzimní části trénovali až do 22. prosince a pak hráči dostali na období mezi svátky čtyřdenní individuální tréninkové plány. Po Novém roce jsme nezačali s klasickým kondičním blokem, tak jak to děláme v létě, ale věnujeme se technice a herním tréninkům s tím, že tam vkládáme i kondiční prvky. Ve středu (7. ledna v 19.30 hodin) už nás čeká první přípravný zápas v Zubří a v pátek a sobotu máme doma mezinárodní turnaj, při němž odehrajeme další tři utkání. Po něm už nám do startu ligy bude zbývat jen jeden týden.

Jak jsou na tom hráči po zdravotní stránce?
Protože období volna nebylo moc dlouhé, tak se některá zranění nestihla doléčit a trochu nám narušují společnou přípravu, protože hráči buď ještě netrénují anebo trénují individuálně. S tím se ale musíme nějak srovnat. Doufám, že nám po čtyřech přípravných zápasech nepřibudou další zranění a že budeme moct do zápasu s Třeboní nastoupit v plné síle.
Pozitivem je, že Michal Hradil, který se začátkem prosince zranil se dokázal individuální přípravou přes svátky dostat do takového stavu, že byl schopen odjet s reprezentací na soustředění do Nymburku a pak s ní absolvovat i turnaj ve Francii.

Chystají se pro jarní část změny v mužstvu?
Vzhledem k tomu, že máme stav naplněný, a to i po rozpočtové stránce, že není nikdo dlouhodobě zraněný, tak nepředpokládám, že se nějaké příchody, ale i odchody uskuteční.
Děkuji za rozhovor.

Hráči se v přípravě věnují i nácviku střelby
Příprava na extraligu bude letos krátká
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko