Vysoká výhra i boj do poslední vteřiny

Přinášíme stručnou rekapitulaci zbývajících dvou zápasů našich házenkářů na Memoriálu bratří Králíků. V prvním – s polským Chrzanowem mužstvo jasně o čtrnáct branek vyhrálo, ve druhém – s Lovosicemi se hrálo o celkové vítězství v turnaji a byl to boj do poslední vteřiny.
Zápas s Chrzanowem

TJ Cement Hranice – MTS Chrzanów
33 : 19 (15 : 12)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Vatolík, Mikulenčák – Brůna 4, T. Samiec 2, Stržínek 3/1, Toms 4/1, Ruber, Skřídlo 3, Čadra 5/1, Spuchlák 2, J. Samiec 6, Kovařík, Godál 4.
Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1. Vyloučení: 3 - 7. Diskvalifikace: 0 – 2 (přímé ČK).

Houževnatý soupeř s našimi hráči dlouho držel krok, poločas prohrál o tři branky a teprve v úvodu druhé půle se nám podařilo odskočit na sedmibrankový rozdíl 20:13 a ten hlavně díky nedisciplinovanosti soupeře postupně navýšit až na konečný čtrnáctibrankový rozdíl.

TJ Cement Hranice – HK A.S.A. Lovosice
32 : 31 (13 : 17)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Vatolík, Mikulenčák, Vydra – Brůna 8, T. Samiec 1, Stržínek 5, Toms 2, Ruber 3, Skřídlo, Čadra 1, Spuchlák 2, J. Samiec 3, Kovařík 7/3.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/1. Vyloučení: 1 - 6. Diskvalifikace: 0 – 1.

Zápas o celkové prvenství byl až do 22. minuty a stavu 12:12 vyrovnaný. Do konce poločasu ale náš tým vstřelil pouze jednu branku, zatímco soupeř jich dal pět a v půli vedl 13:17.
Po přestávce hosté ještě o branku odskočili a pětibrankové manko (24:29) bylo na ukazateli ještě osm minut před koncem. Závěr zápasu jsme ale odehráli ve velkém stylu, nastříleli osm branek (soupeř jen dvě) a nejtěsnějším poměrem vyhráli 32:31 a bez ztráty bodu i celý turnaj.

Trenér Hegar výkony mužstva na turnaji zhodnotil takto:
“Turnaj nám splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Sehráli jsme tři velmi kvalitní zápasy, v nichž postupně dostali příležitost zahrát si všichni hráči. Naše hra neměla větší výkyvy, teda až na výkony brankářů, kterým se v posledním zápase moc nedařilo. Proto se ještě v příštím týdnu musíme na tréninku zaměřit na spolupráci obrany s brankáři a taky na opětovné zapracování Michala Hradila zpět do mužstva.“

První extraligové utkání náš tým odehraje už tuto neděli – 18. ledna od 10.30 hodin, kdy v předehrávce 26. kola hostí Třeboň.