Body jsou doma, výkon nenadchnul

Že ani poslední tým tabulky není radno podceňovat se včera přesvědčil náš extraligový tým, když po šestnácti minutách prohrával s Třeboní 6:11. Naštěstí se ale hráči včas probrali a nakonec dovedli zápas do vítězného konce a získali „povinné“ dva body.

TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň
37 : 32 (17 : 17)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Vydra – Brůna 7 branek/9 střel, Stržínek 6/7, Hradil 9 (1)/11 (2), Toms 4/7, Ruber, Skřídlo 2/3, Čadra 3 (1)/3 (1), Spuchlák 0/1, J. Samiec, Kovařík 3/5, Galus 3(0)/5 (1), Godál 1/1.
Rozhodčí: Smékal, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 3 - 5. Diváků: 350.

Náš tým vstoupil do zápasu hodně vlažně a než se hráči vzpamatovali, prohrávali v 11. minutě 4:8 a a za dalších pět minut 6:11. V tu chvíli si vzal trenér Hegar time-out, důrazně hráčům připomenul co mají hrát a do branky poslal místo Fabiána Vydru. Situace na hřišti se od tohoto okamžiku radikálně změnila, domácí zpevnili obranu, přestali chybovat v rozehrávce a do 25. minuty stihli vyrovnat na 12:12 a o poločase drželi s Třeboní nerozhodný stav 17:17.
Po přestávce domácí pokračovali ve výkonu z konce první půle, poprvé se dostali do vedení a to už nepustili. V 36. minutě byl stav 20:18, ve 43. 25:20 a ve 48. už 29:23. Pak ale hosté po chybách Hranic za dvě minuty stáhli na 29:26, ale blížící se drama domácí několika rychlými akcemi rychle odvrátili a bezpečně vyhráli 37:32.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Třeboň šla od podzimu výkonnostně hodně nahoru, proto jsme se na zápas poctivě připravovali. Přesto jsme do zápasu vstoupili velmi špatně. Nedůraznou obranou hráči ani trochu nepomohli gólmanovi, navíc jsme dělali spoustu nevynucených chyb a nedůrazně stříleli, takže jsme čtvrtinu zápasu byli horším týmem. Až po důrazné domluvě se naše hra zlepšila, navíc nám výrazně pomohl Vydra v brance a my zápas postupně otočili. Celkově s výkonem mužstva nejsem spokojen, dostali jsme doma dvaatřicet branek, což je moc. Z hráčů bych vyzvedl jen Vydru, Hradila a Stržínka."

Další zápas náš tým odehraje v neděli 25. ledna od 10.30 hodin doma proti Frýdku-Místku.