Z jasné záležitosti málem kolaps

Další bezmála infarktový zápas sehrál náš extraligový tým. Proti Frýdku-Místku, předposlednímu celku tabulky vedl už o jedenáct branek, které ale hosté stáhli až na dvoubrankový rozdíl. Až v samém závěru jsme rozhodli o povinné výhře.

TJ Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 34 : 29 (17 : 12)

Od začátku jsme diktovali tempo hry a skóre utěšeně narůstalo v náš prospěch. V 10. minutě jsme vedli 6:4, ve dvacáté 10:6 a poločas vyhráli poměrem 17:12.
Ještě lépe se pro nás vyvíjel úvod druhé půle, kdy se k výbornému výkonu rozchytal Vydra v brance, který tak velkou měrou přispěl k vedení 25:14 ve 40. minutě. Poté jsme ale značně polevili a nechali hrát soupeře, navíc se nechal potřetí zcela zbytečně vyloučit Hradil a hosté byli rázem na koni. Postupně stahovali ztrátu a dvě a půl minuty před koncem snížili až na 29:27. Teprve pak se domácí vzpamatovali, zpevnili obranu a z rychlých brejků pěti brankami završili očekávanou výhru.

Nejvíce branek: Stržínek a Toms 7, Brůna 5 – Hes 6, Dyba 6/1, Kolmajer 5/1.
Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 6 - 3. Diskvalifikace: 1 – 1 (Hradil - Skála). Diváků: 350.