Příjemné zjištění – hrát se dá s každým

Velmi cenný bod, posílení sebedůvěry a zjištění, že vyrovnanou partii mohou hrát prakticky s kýmkoliv, si z Karviné přivezli naši hráči. V napínavém zápase dokázali i bez vyloučeného Stržínka držet s favorizovaným soupeřem krok po celých 60 minut a v samém závěru dokonce nechybělo mnoho k zisku obou bodů. Věřme, že zvýšené sebevědomí povede k lepším výkonům a ne k podcenění slabších soupeřů.

HC Baník Karviná – TJ Cement Hranice
36 : 36 (17 : 18)

Sestava a branky Cementu: Vydra, Vatolík – Brůna 5/11, T. Samiec 1/1, Stržínek 7/10, Hradil 5/11, Ruber, Skřídlo 4/6, Spuchlák 3/5, J. Samiec, Kovařík 4 (0)/7 (1), Galus 5 (3)/8 (3), Godál 2/3.
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3. Vyloučení: 5 - 8. Diskvalifikace: 0 – 1 (31. Stržínek). Diváků: 784.

Vzácně vyrovnaný byl první poločas až do 21. minuty a stavu 12:12. Poté si Karviná přeci jen vytvořila dvoubrankový náskok 15:13, ve 26. minutě už ale bylo opět srovnáno a do přestávky se náš tým dokonce ujal vedení 18:17.
Hned po přestávce domácí srovnali a k tomu byl potřetí, a pro tento zápas definitivně vyloučen do té doby náš nejlepší hráč Stržínek. Tým tato ztráta na pár minut zaskočila, čehož Karvinští využili k získání až tříbrankového náskoku 24:21 ve 40. minutě. Ještě o jedenáct minut později domácí vedli 33:30, za dvě minuty už ale bylo srovnáno a v 56. minutě jsme vedli 35:34 a za dvě minuty 36:35. Soupeř ale dvakrát vyrovnal a přestože jsme měli šanci ještě skórovat, postavil se míči do cesty domácí gólman.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Přestože jsme do zápasu nastoupili bez levorukých křídel Čadry a Tomse, hráli jsme se soupeřem velmi otevřenou a vyrovnanou partii. V první půlce zahrál výborně Stržínek, po jeho vyloučení se naštěstí chytil Hradil, dařilo se Brůnovi a i zbytek týmu předvedl velmi dobrý bojovný výkon s maximálním nasazením. V kritických okamžicích nás znovu podržel Vydra v brance a to i přesto, že dostal několik smolných branek. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovný výkon. V Karviné jsme vydřeli velmi cenný bod a myslím si, že konečná remíza byla zasloužená.“

Příští zápas odehraje naše mužstvo v neděli 8. února od 10.30 hodin doma proti Bystřici pod Hostýnem.

Další výsledky 19. kola:
Dukla – Třeboň 38:24, Jičín – Plzeň 18:21, Bystřice p. H. – Prešov 21:38, Hustopeče – Zubří 26:39, Frýdek-Místek - Kopřivnice 28:33.