Výkon v Hustopečích příslibem do dalších bojů

Poctivý a bojovný výkon v Hustopečích, který byl ve druhém poločase také podpořen výborně chytajícím Vatolíkem, prodloužil úspěšnou sérii našeho týmu a posílil jeho šance na postup do play-off. Skutečnou formu mužstva ale už tuto neděli prověří favorizovaný celek pražské Dukly, se kterou máme v posledních letech hodně nepříznivou bilanci.

Házená Legata Hustopeče – TJ Cement Hranice
29 : 39 (19 : 20)

Sestava a branky Cementu: Vydra, Vatolík - Brůna 9/15, Stržínek 6/6, Hradil 1/1, Toms 6 (2)/9 (2), Ruber, Skřídlo 0/1, Čadra 0/1, Spuchlák 1/1, J. Samiec 1 (1)/1 (1), Kovařík 7/10, Galus 8/8, Godál 0/1.
Rozhodčí: Halada, Vaník. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 6 - 6. Diváků: 150.

O první branku se postarali domácí, to však bylo naposledy, co v zápase vedli. Náš tým skóre vzápětí otočil a ve 12. minutě vedl 8:4. Domácí ale bojovali a do 22. minuty srovnali na 12:12 a až do přestávky to byl vyrovnaný souboj, který jsme těsně před sirénou přeci jen mírně převážili ve svůj prospěch a do kabin odcházeli s těsným náskokem 20:19.
Po přestávce nahradil v brance Vatolík Vydru a začaly se dít věci. Po pěti minutách už byl stav 19:26 a bylo téměř rozhodnuto. Zodpovědně hrající mužstvo s výborným gólmanem v zádech dokázalo náskok ještě navýšit a od potupné čtyřicítky domácí zachránil jen závěrečný klaksón.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V první půli to bylo vyrovnané utkání. My jsme měli problémy s brankářem, protože Vydra pustil několik střel z dálky a ani obrana nefungovala jak měla. Do druhé půle jsme poslali do branky Vatolíka, který hned v úvodu zlikvidoval několik střel domácích, což nám umožnilo vytvořit si dostatečný náskok, který jsme po všech stránkách velmi dobrým výkonem dokázali ještě navýšit. Tým si taky dobře poradil s osobní obranou Hradila a Stržínka, které v útočné fázi výborně zastoupili Brůna, Kovařík a obě křídla. Jsou to pro nás v boji o play-off velmi cenné body.“

Další výsledky 21. kola:
Lovosice - Třeboň 29:24, Jičín - Zubří 25:22, Bystřice p. H. - Kopřivnice 27:30, Karviná - Frýdek-Místek 31:31.
Předehráno: Dukla Praha – Prešov 28:28.