Důraznou obranou k důležitému vítězství

Nedůrazná obranná činnost, která náš tým provázela v předchozích domácích zápasech, byla zapomenuta a proti Dukle podali hráči maximálně bojovný výkon s patřičnou dávkou agresivity a bez zbytečných faulů. I přesto, že se tentokrát moc nedařilo brankářům, získalo mužstvo cenný skalp v podobě vítězství nad aktuálně druhým nejlepším českým týmem.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha
29 : 27 (13 : 11)

Sestava a branky Cementu: Vydra, Vatolík – Brůna 8/10, T. Samiec, Stržínek 4/12, Hradil 4/7, Toms 3 (1)/6 (2), Skřídlo 2/3, Čadra, Spuchlák 1/1, J. Samiec, Kovařík 3/4, Galus 4/6, Godál.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4. Vyloučení: 5 - 2. Diváků: 450.

Úvodní poločas byl vyrovnaný, domácí si několikrát vytvořili menší náskok, který ale soupeř dokázal pokaždé stáhnout. Před přestávkou to už ale Dukla nestihla a poločas prohrála 13:11.
Po přestávce náš tým zvýšil na 15:11, za čtyři minuty ale bylo znovu srovnáno a přetahovaná pokračovala. Znovu jsme vedli – 17:15, 20:18, 22:21, hosté ale pokaždé stav srovnali. Ve 47. minutě však nastalo to, co většina očekávala – Dukla se poprvé v zápase ujala vedení 23:22 a o šest minut později vedla 26:24. V tu chvíli by si už na domácí vsadil asi málokdo, mužstvo se ale vzchopilo, důraznou obranou přinutilo soupeře chybovat a z protiútoků chyby nekompromisně trestalo. V 56. minutě už jsme vedli 27:26 a přestože Dukla ještě srovnala, byl to domácí Martin Stržínek, který dvěma přesnými trefami poslal hosty do kolen. V samotném závěru si už náš tým náskok takticky pohlídal a za nadšených ovací neúnavně povzbuzujících fanoušků dovedl zápas k plnému bodovému zisku.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V první půli jsme měli problém prosadit se střelecky, nedařilo se hlavně napravo Martinu Stržínkovi, který nás v minulých zápasech střelecky táhnul. Bohužel se nechytil ani Michal Vydra v brance, což naši hru taky negativně ovlivnilo. Přesto všechno se nám podařilo o dvě branky vyhrát poločas, což bylo pro psychiku hráčů hodně důležité. Taky ve druhé půlce to byl vyrovnaný boj o každý balon a zápas se lámal v závěrečné desetiminutovce, kdy jsme se dostali do dvoubrankového manka, ale následně jsme dokázali využít zaváhání a chyb soupeře a dotáhli zápas do vítězného konce. Na výsledku má lví podíl výborná obranná činnost týmu a hodně nám pomohlo, že se Stržínek dostal zpět do zápasu a společně s výborným Brůnou střelecky dotáhli tým k úspěchu.“

K dalšímu zápasu zajíždí náš tým v sobotu 28. února do Jičína, autobus od haly odjíždí ve 12 hodin.

Další známé výsledky 22. kola:
Třeboň - Plzeň 30:32, Zubří - Lovosice 33:24, Kopřivnice - Hustopeče 37:26, Frýdek-Místek - Bystřice p. H. 29:29. Prešov - Jičín odloženo.