Výhru přinesla Spuchlákova finta

Chytrým způsobem rozhodl Martin Spuchlák nerozhodnou bitvu v Plzni. Poté, co našemu týmu nadvakrát nevyšel nacvičený signál, rozhodnul se pro originální zakončení. Stojíce zády k brance naznačil přihrávku a pak na plzeňskou branku vyslal přesnou zadovku, která se vteřinu před koncem zápasu zastavila až v brance.

TJ Lokomotiva Plzeň – TJ Cement Hranice
29 : 30 (16 : 17)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vatolík, Vydra – Brůna 2/9, Stržínek 7/13, Hradil 2/2, Toms 10 (8)/12 (8), Skřídlo 1/1, Čadra, Spuchlák 3/4, Samiec, Kovařík 2/2, Galus 3 (1)/9 (2), Godál.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 9/10. Vyloučení: 6 - 6. Diváků: 350.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Bylo to pro nás stěžejní utkání v boji o čtvrté místo. Průběh byl velmi vyrovnaný a oba poločasy se sobě hodně podobaly. V úvodu jsme vedli, Plzeň stav otočila, vedla o tři branky, ale změnou obranného systému jsme šesti góly skóre otočili, ale Plzeň se znovu dotáhla a ve druhé půli to bylo podobné, jen s tím rozdílem, že se domácí v závěru dostali do vedení. Navíc jsme hráli ve čtyřech proti pěti. Naštěstí Plzeňský hráč udělal chybu, nám se vrátil Hradil a v počtu pět na pět jsme se při time-outu rozhodli pro nacvičenou kombinaci, která ale nevyšla. Naštěstí nám zůstal míč, Hradil ho poslal na Spuchláka a ten ho v poslední chvíli zadovkou poslal do sítě a zajistil potřebnou výhru. Bylo to šťastné vítězství. Vyzvednout bych chtěl Martina Tomse, který proměnil osm sedmiček ale pochvalu za bojovnost zaslouží celý tým. Ještě bych chtěl upozornit, že nás ještě může předstihnout Jičín, který má odehrát dva zápasy, ale vzhledem k tomu, že hraje v Prešově věříme, že se mu to nepodaří.“

Další výsledky 25. kola:
Dukla Praha - Karviná 30:28, Lovosice - Kopřivnice 28:21, Jičín - Frýdek-Místek 29:22, Hustopeče - Bystřice p. H. 29:25. Předehráno: Třeboň – Prešov 24:39.