Důrazná obrana a přesná střelba na Lovosice platily

Podstatně lepší výkon než na začátku března, předvedli v neděli proti Lovosicím naši hráči. Důraznou obranou nedopřáli klid střelcům soupeře a naopak vlastní přesnou střelbou stavěli hostující brankáře do role statistů. Mužstvo si výraznou výhrou upevnilo sebevědomí a ve středu bez zbytečného strachu z vyřazení může v klidu bojovat o vysněný postup do semifinále.

TJ Cement Hranice – HK Město Lovosice
35 : 29 (20 : 12)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vydra, Vatolík – Brůna 7/9, Stržínek 9/11, Hradil 7 (1)/10 (1), Toms 2 (2)/5 (4), Ruber, Skřídlo 4/5, Čadra 1 (1)/2 (1), Spuchlák 1/2, J. Samiec, Kovařík 1/2, Galus 3 (0)/6 (1).
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 7/4 – 2/1. Vyloučení: 3 - 4. Diváků: 500.

Hosté v 6. minutě vedli 3:2, náš tým ale pětibrankovou šňůrou skóre otočil na 7:3 a do přestávky si vytvořil výrazný náskok - 20:12.
Po přestávce jsme trochu zvolnili, obrana nebyla už tak neprostupná a také Fabián s Vatolíkem častěji než v úvodní půlce lovili míč ze sítě. Navíc se hostům v brance chytil Kylíšek a Lovosice začaly dotahovat. Ve 41. minutě už jsme vedli jen 24:20, ale v těchto chvílích krátký střelecký výpadek excelující trojice Stržínek, Hradil, Brůna nahradili jiní, do branky přišel Vydra a zápas se během pár minut zase dostal do těch správných kolejí. V 52. minutě už jsme znovu vedli o sedm branek 31:24 a v poklidu si došli pro cenné vítězství.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Poučili jsme se ze dvou porážek s Lovosicemi a dnes jsme hlavně v první půli předvedli takticky velmi vyzrálý výkon. Dostali jsme soupeře pod tlak a dařilo se nám i střelecky. Po přestávce se hostům rozchytal Kylíšek, my jsme naopak polevili v obraně a také brankáři nemohli najít správný rytmus. Až v závěru se rozchytal Vydra, mužstvo se uklidnilo a zbytek zápasu bezpečně kontrolovalo. Máme za sebou první krok, ale pokud se chceme dostat dál, musíme udělat i ten druhý. Doufám, že to bude už ve středu v Lovosicích.“

Druhý zápas série je na programu ve středu 1. dubna od 18 hodin v Lovosicích.

Další výsledky čtvrtfinále:
Zubří - Plzeň 28:21, Dukla - Kopřivnice 32:20, Karviná - Jičín 32:20. Stav všech sérií je 1:0 pro domácí týmy.