Nedisciplinovanost a špatná střelba příčinou porážky

Hradilův zkrat a špatná střelba – to jsou dva hlavní jmenovatelé včerejší porážky v Lovosicích. Přestože hráči nakonec dokázali dostat domácí pod tlak a vytvořili si celou řadu vyložených šancí, fatálně selhali při střelbě. Domácí tak srovnali stav čtvrtfinálové série na 1:1 a o postupujícím tak rozhodne třetí zápas v Hranicích, v neděli 5. dubna od 10.30 hodin.

KH Město Lovosice - TJ Cement Hranice
31 : 25 (14 : 10)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vydra, Vatolík – Brůna 7, Stržínek 3/6, Hradil 0/2 (1), Toms 0/3, Ruber, Skřídlo 1/5, Čadra 6 (4)/7 (5), Spuchlák 3/3, J. Samiec, Kovařík 1/2, Galus 4 (1)/9 (2).
Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/4 – 5/8. Vyloučení: 13 - 6. Diskvalifikace: 1 – 1 (Kratochvíl – Hradil přímá). Diváků: 250.

Dvě těžké rány utržil náš tým hned v úvodu zápasu. Nejdříve si Stržínek podvrtnul kotník a v 8.minutě dostal Hradil přímou červenou kartu, když po faulu oplácel. Stržínek se naštěstí v průběhu poločasu vrátil do hry, ale bez Hradila bylo nutné improvizovat a souhra už nebyla taková, jak by mužstvo potřebovalo. Domácí toho dokázali náležitě využít, z 2:3 v 8. minutě otočili do 11. minuty na 6:3 a přestože jsme dokázali ještě stáhnout na 8:7, závěr poločasu patřil domácím, kteří odskočili až na 14:10.
Po přestávce se našim hráčům dařilo držet se v závěsu za domácími, ve 45. minutě byl stav 21:18, pak se ale Lovosice utrhly až na 25:18 a vítězství si i díky naší střelecké nemohoucnosti s přehledem pohlídaly.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Utkání pro nás začalo hodně nešťastně, hned v úvodu se zranil Stržínek a bezmála patnáct minut byl mimo hru a pak se nechal Hradil hloupě diskvalifikovat za oplácení, takže nám chyběl jak v obraně, tak i v útoku. Nicméně do druhé půlky jsme šli s odhodláním stáhnout čtyřbrankové manko. Dařilo se nám vypracovat si šance, ale zakončení bylo žalostné. V zápase jsme neproměnili deset vyložených šancí a navíc i tři sedmičky. Opět jsme nechali vyniknout Kylíška v brance, porážku jsme si zavinili sami."

Další výsledky čtvrtfinále:
Plzeň - Zubří 28:31, Kopřivnice - Dukla 25:33, Jičín - Karviná 27:29. Konečný stav těchto sérií je 0:2, vítězové postupují do semifinále.