V souboji o 5. místo čeká Jičín

Po páteční výhře a postupu čekali hráči i fanoušci až do nedělního dopoledne na výsledek zápasu mezi Jičínem a Kopřivnicí, který jim určil soupeře do dalších bojů.

TJ Cement Hranice – TJ Lokomotiva Plzeň
29 : 21 (13 : 6)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, Vatolík, Mikulenčák – Brůna 4/8, Stržínek 4/10, Hradil 2 (1)/5 (1), Toms, Ruber 1/1, Skřídlo 2/3, Čadra 10 (3)/13 (4), Spuchlák, J. Samiec, Kovařík 5 (0)/9 (1).
Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3. Vyloučení: 6 – 6. ČK: 0 – 2 (Šetlík, přímá trenér Haber). Diváků: 250.

Domácí tým vstoupil do zápasu s pozornou obranou a výborně chytajícím Martinem Fabiánem v brance. Po deseti minutách už jsme vedli 6:1, o deset minut později 9:2 a první půli vyhráli o sedm branek 13:6.
I po přestávce pokračoval náš tým ve stahování osmibrankového manka z prvního zápasu, což se několikrát na chvíli podařilo. Ve 38. minutě už jsme vedli 17:8. Za dalších pět minut už brankový rozdíl narostl na 21:11, jenomže pak tým postihl herní výpadek a hosté v 51. minutě snížili až na 22:16. Hráči se ale rychle vzpamatovali, odskočili Plzni na 29:20 a přestože hosté v poslední minutě dali ještě jeden gól, do boje o páté místo postoupili naši hráči.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Stáli jsme před těžkým úkolem srovnat osmibrankový náskok soupeře. To se nám od začátku díky výborné obranné činnosti dařilo, poločas jsme vyhráli o sedm branek a taky pár minut po přestávce jsme soupeře přehrávali. Jenomže pak jsme polevili v koncentraci v obraně, neproměnili pár šancí a hosté snížili až na šestibrankový rozdíl. Postup jsme tak nakonec vybojovali až v hektickém a nervózním závěru. Jsem rád, že se mužstvo dokázalo zmobilizovat a postoupit do boje o páté místo, za výkony v celé sezóně si to zaslouží."

V sérii o 5.- 6. místo se nakonec náš tým utká s Jičínem, který smazal šestibrankové manko z prvního zápasu v Kopřivnici a doma vyhrál 30:22. První zápas se bude hrát o víkendu v Jičíně.