HC Cement Hranice

Extraligový tým prošel velkou obměnou

Po zisku historicky nejlepšího umístění v extralize, prošel hranický tým velkou obměnou, při níž se změnila nadpoloviční většina hráčů. Jednotlivé odchody, příchody a průběh přípravy na nový ročník extraligy nám v rozhovoru přiblížil trenér Jan Hegar.
Velmi těsné, až nešťastné vyřazení mužstva ve čtvrtfinále bylo velmi bolestné a přes konečný zisk pátého místa se zdálo, že s výsledkem sezóny nepanuje zrovna velká spokojenost. Jak to vnímáte dnes s odstupem času a vyplynulo z toho nějaké poučení pro další extraligovou sezónu?
S odstupem času to zklamání z vyřazení od Lovosic vyprchalo a naopak umístění na 5. příčce je v klubu považováno za velký úspěch. Přesto jsme si prohru s Lovosicemi rozebrali, pojmenovali a snažili se odstranit její příčiny. Jednou z priorit se stalo posílení na postu brankáře a to se nám podařilo díky příchodu zkušeného brankáře Josefa Kučerky, který se po deseti letech ve francouzské nejvyšší soutěži vrací zpět do republiky. Ostatní brankáři s výjimkou Vatolíka v mužstvu zůstávají a počítáme s tím, že jim Pepa Kučerka bude předávat své zkušenosti a že budeme i v budoucnu na tomto postu silní.

Zmínil jste změny v brance, k jakým změnám došlo na ostatních postech?
Po skončení sezóny došlo k několika odchodům s nimiž jsme víceméně počítali, ale i odchody neplánováné, takže do nové sezóny vstoupí z více než 60 % jiné mužstvo, přičemž se fanoušci dočkají i změny herního stylu.

Můžete být tedy konkrétní – kdo odešel a na které nové tváře se můžeme těšit?
Pokud bych měl zmínit odchody, tak kromě Vatolíka hned po skončení sezóny odešel Stržínek (Zubří), klub dále neprodloužil smlouvy s Tomsem a Spuchlákem, na postu pivota ze zdravotních důvodů skončil Skřídlo a pak přišel nečekaný odchod Michala Hradila s nímž jsme do budoucna napevno počítali. Michal ale využil klauzuli ve smlouvě, která mu umožnila do 30. června odejít za patřičné odstupné do zahraničního klubu. On toho využil a přestoupil do rakouského Lince. Problémy s uvolňováním z práce má Radek Godál, takže s ním jsme se dohodli, že nám v případě potřeby v některých zápasech vypomůže.

Tak to je poměrně zásadní zásah do mužstva, koho jste tedy získali?
Kromě Pepy Kučerky (St. Rafael) přišel z Považské Bystrice Marek Tůma, což je velká posila na postu levé, případně střední spojky a z Frýdku-Místku přichází další spojka Radek Bajgar. Na pivota jsme získali Tomáše Bednaříka (Německo, Karviná) a po ročním působení v Karviné se vrací juniorský reprezentant Radim Brož. V tuto chvíli máme tým z 95 % pohromadě a ještě jednáme o příchodu spojky a křídla.

Jak po takovéto obměně vypadala příprava týmu na novou sezónu?
Mužstvo trénovalo do konce května, v červnu měli hráči měsíc volno a od 7. července začala příprava. První týden jsme trénovali v domácích podmínkách, v týdnu od 14. do 19. 7. jsme byli na soustředění v Kostelci, s jehož průběhem jsem maximálně spokojen, protože ho absolvoval prakticky celý tým a všichni zvládli objem, který jsme měli v plánu. Na to teď navazujeme dalším blokem, kdy se věnujeme fyzické síle a rychlostní vytrvalosti. Od čtvrtka do neděle budou mít hráči krátké volno a od 3. srpna už začne herní blok, kde budeme trénovat v hale a budeme už hrát i přípravná utkání, dohromady jich sehrajeme deset, možná jedenáct.

S kým a kdy tyto zápasy odehrajete?
Doma budeme hrát tři zápasy - 4. 8. s Kopřivnicí (18:00), 11. 8. s Frýdkem-Místkem (18:00) a 25. 8. s Hlohovcem (18:30). Se stejnými soupeři se utkáme i na jejich půdě a čeká nás i mezinárodní turnaj v Lovosicích 21.- 22. 8. (Lovosice, Linec, a jeden maďarský tým). Poslední zápas sehrajeme koncem srpna v Karviné, kde změříme síly s jedním polským nebo slovinským týmem. První extraligový zápas nás čeká 6. září.

Děkuji za rozhovor
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko