HC Cement Hranice

Novinky z klubu

V pondělí zahájili přípravu na nový ročník česko-slovenské interligy hráči HC Cement. Po hektickém závěru loňské sezóny, kdy mužstvo ze soutěže sestoupilo a pak se do ní díky odstoupení Loun opět vrátilo, probíhala a v některých případech ještě stále probíhají jednání o posilách.
Už dříve jsme psali o tom, že z mužstva odešel Valášek, na hostování byli uvolněni Drabík a Raška a kariéru ukončil Martin Žůrek. Do mužstva zatím přišli bratři Luboš a Martin Veřmířovští a z dorostu odchovanec Ševeček. Na další plány na posílení týmu, rozpočet oddílu a rekonstrukci zázemí jsme se ptali předsedy klubu Ing. Adolfa Pytely:

"Stále jednáme o dalších dvou hráčích, přesněji o dvou postech. Uvidíme, který bude důležitější. Chtěli bychom mít v přípravě více hráčů na střední spojce a ještě někoho do zálohy na levou spojku, protože za Luboše Veřmířovského prakticky není v případě nemoci, či zranění náhrada. Mikulenka, který měl na tomto postu zaskakovat odchází na školu do Brna, takže jeho start za hranický tým je vyloučený. Ve výhledu proto máme jednoho hráče z Ostravy. Na post střední spojky je tu Martin Veřmířovský a ještě o jednom hráči uvažujeme a chceme aby se zapojili od příštího týdne všichni do přípravy a pak vybereme kdo bude na tomto postu nejlepší."

Takže jednáte s více hráči a budete mezi nimi vybírat?

"Jednalo se zatím s více hráči s tím, že by se zapojili do přípravy a na jejím konci bychom zvolili tu nejlepší variantu, především na post střední spojky. Na levé spojce je velmi kvalitní hráč, jde jenom o to, kdyby se případně zranil nebo onemocněl, aby ho měl kdo zastoupit."

Máte v hledáčku i nějaké další posily?

"Ne, kromě těch dvou které jsem zmínil, se už o nikom dalším neuvažuje. Do mužstva se na post pravého křídla k Perničkovi zařadí odchovanec Ševeček a měl by konečně nastoupit i Hojník, není to novinka, ale dá se říct, že je to nový hráč, protože nastoupil pouze na dvanáct minut a pak se zranil. A jinak mužstvo více méně zůstává tak jak bylo s tím, že odešli starší hráči."

Jak je na tom Bergendi?

"Začal lehce trénovat, nakolik mu noha vydrží a jak rychle nastoupí se uvidí právě v přípravě, kde by už měl působit i ve funkci asistenta a samozřejmě přitom by měl zkusit zatížit nohu, abychom zjistili, jak rychle bude schopen začít hrát. Ale u něj si myslíme, že to tolik nehoří, protože od začátku by měl bez problémů nastoupit právě Hojník takže čekáme, že Bergendi rehabilitaci dokončí bez toho, abychom jeho návrat na hřiště zbytečně uspěchali."

Minulý týden bylo oznámeno, že šestnáctým týmem v interlize bude ZHK Prešov. Z toho asi radost nemáte?

"Přesně tak, je to opět až východní Slovensko, což je značně nepříjemné, protože letos tam přibyla dvě mužstva z východu, kromě Prešova ještě Bardějov. Takže cestovné, teď nemyslím jen náklady na cesty, ale hlavně čas strávený v autobuse bude velice nepříjemný. A v Čechách sice vypadly vzdálené Louny, ale podle všeho bude pražská Dukla hrát v Plzni, což je ještě dál."

Máte již finančně pokrytý příští ročník?

"Finanční rozpočet na tuto sezónu je z převážné míry už teď zajištěný, nicméně je potřeba ještě část financí dořešit, ale myslím si, že stejná situace byla na začátku loňské sezóny a vzhledem k tomu, jak se k problému postavilo celé vedení oddílu, tak nemám obavy z toho, že bychom letošní ročník nepokryli. Co bude další rok, to záleží na sponzorech, jestli nám zachovají přízeň, případně jestli si seženeme ještě jiného sponzora, který nám nějakou, dá se říci stabilnější a výraznější částkou pomůže, abychom nemuseli každý rok takovýmto způsobem finanční rozpočet klubu zajišťovat."

Jak vám pomohlo město?

"Město nám v loňské sezóně výrazně pomohlo, když oddílu házené poskytlo grant na soutěž. Tato částka se pohybovala ve statisících korun, tzn. že díky městu loňská sezóna skončila bez jakéhokoliv dluhu a mužstvo se mohlo v klidu připravovat na další ročník."

Dostali jste i grant na rekonstrukci šaten ...

Ano dostali. Všichni ví, jaký je přístup ze šaten do haly, chtěli jsme, a do budoucna s tím stejně počítáme, postavit sociální zařízení přímo v hale, za zadní brankou. Je tam dostatek prostoru na to, aby se kompletní sociální zařízení se šatnami postavilo zde. Nicméně vzhledem k času a vzhledem k tomu, jak byl grant na rekonstrukci nebo na modernizaci sociálního zařízení městem poskytnut, tak letos spravíme alespoň stávající šatny, nicméně takovým způsobem, aby v budoucnosti šlo tento náš záměr uskutečnit."

Děkuji za rozhovor.
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko