HC Cement Hranice

Trenér Hegar: „Máme se na co těšit“

Koncem července jsme s trenérem extraligového týmu Janem Hegarem probírali změny v mužstvu a plánovanou přípravu na novou sezónu, nyní těsně před jejím startem jsme se mu položili další otázky týkající se stavu a připravenosti mužstva a cílů, jichž chce klub v nové sezóně dosáhnout.
V minulém rozhovoru a pak ještě v průběhu srpna jsme informovali o změnách v mužstvu. Je už jeho složení definitivní nebo se klub ještě snaží tým doplnit, třeba i s ohledem na to, že máme jen jedno pravé křídlo?
Složení mužstva už by mělo být definitivní. Byly určité úvahy, ale protože v současné době není na trhu žádný kvalitní hráč, tak jsme od této myšlenky upustili. V případě nouze máme připravené určité možnosti zastupitelnosti hráčů na jednotlivých postech, takže bych v tom neviděl problém.

V průběhu srpna jste sehráli deset přípravných zápasů s bilancí šest výher, jedna remíza a tři porážky. Při podrobnějším pohledu byly porážky a remíza se zahraničními týmy, naopak s celky z extraligy jste ani jednou nezaváhali. Jak tyto zápasy hodnotíte?
Celý blok přípravných zápasů byl velmi kvalitní. Začínali jsme s relativně lehčími soupeři a končili s těmi těžšími a i ty tři porážky byly všechny jen o gól, takže i tyhle zápasy byly hodně vyrovnané. Velmi si cením turnaje v Lovosicích, který měl velkou kvalitu a stejně tak i zápasy s Hlohovcem a Považskou Bystricí byly náročné a mužstvu hodně daly. Přípravné zápasy nám ukázaly, že mužstvo má do budoucna svou sílu a kvalitu, ale na druhou stranu se projevilo, že pokud se nebazíruje na základních věcech, tak náš výkon v některých fázích utkání padá strmě dolů, takže je stále na čem pracovat.

Nakolik těch deset zápasů stačilo k sehrání týmu?
Díky velkým změnám v kádru je jasné, že herní styl týmu bude zcela jiný než v předcházejících sezónách. To diváci hned poznají. Víme, že nás potkají herní propady, protože sehranost tu ještě není a bude dlouho trvat, než si to „sedne“. Snažíme se o větší rychlost, takže předpokládám, že v určitých fázích bude souhra skřípat, a o nějaké sehranosti budeme moct mluvit až po podzimu.

Máte už představu o základní šestce?
No, abych řekl pravdu, tak to je letos oříšek. Protože všichni hráči až na vyjímky jsou schopni se do sestavy vejít. Oproti loňsku je to velké pozitivum, někteří hráči se na ty nejlepší výkonostně dotáhli, v přípravě dostávali přibližně všichni stejnou příležitost a nikdo vyloženě nezklamal. V zápasech jsme si vyzkoušeli, že můžeme hráče na jednotlivých postech prostřídat aniž by došlo ke zhoršení výkonu mužstva.

V neděli nastupujete k prvnímu soutěžnímu zápasu. S jakými cíli – dlouhodobými, tedy umístěním na konci sezóny, tak i těmi krátkodobými vzhledem k losu na úvod (Kopřivnice, Dvůr Králové, Přerov, Třeboň, Frýdek-Místek) vstupujete do sezóny?
Ještě v květnu to vypadalo, že kostra týmu zůstané stejná, tím pádem by cílem bylo minimálně zopakování loňského výsledku, ale protože nás s novým týmem čeká spousta práce, tak si dáváme postupné cíle. Takže v první řadě to je postup do play-off, pokud to dobře půjde tak z co nejlepší pozice a pak se uvidí. Samozřejmě že chceme skončit co nejlépe, ale dávat si dnes za cíl postup do semifinále, když ani nevíme, jak na tom v základní části budeme, je nesmysl.
Druhá věc, co se týká rozlosování, tak je to hodně ošidná věc. Máme na úvod rádoby lehčí soupeře, což už po včerejšku stejně neplatí (vyrovnaný zápas Karviné s nováčkem z Přerova – pozn. redakce) a pokud se nám nepodaří s těmito soupeři uhrát body, otočí se to proti nám a budeme se s tím moc těžko srovnávat. Toho jsme si vědomi a podle toho taky k těmto zápasům přistupujeme.

Jak by zněla Vaše pozvánka na pro diváky na nedělní zápas s Kopřivnicí?
Tak tohle je úplně jasné. S Kopřivnicí je to derby utkání se vším všudy jako vždy v minulosti. No a za druhé – přijďte se podívat na nové hráče. Tolik nových hráčů tady asi ještě nezažili a hlavním tahákem bude určitě Pepa Kučerka, protože to je u nás už legenda. I když na začátku soutěže ještě asi nepředvede vše co on umí, protože hráče v extralize nezná, ale jeho forma určitě poroste a máme se všichni na co těšit.
Děkuji za odpovědi a ať se nejen tuto neděli daří...

Pro jistotu ještě dodáváme, že úvodní zápas s Kopřivnicí se hraje v neděli 6. září od 10.30 hodin.
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko