Vyrovnaný zápas rozhodla závěrečná čtvrthodina

Zápas s Kopřivnicí měl tři čtvrtiny hrací doby vyrovnaný průběh a až závěrečná čtvrthodina rozhodla o tom, že body zůstanou doma.

TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice
34 : 27 (15 : 14)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 1/1, Kleisl 1 (1)/1 (1), Brož 2/2, Čadra 13 (3)/15 (3), Indrák 1/4, Bajgar 2/6, Samiec 0/1, Kovařík 1/1, Tůma 4/9, Galus 4/6, Diviš 5 (0)/8 (1).
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/5 - 7/8. Vyloučení: 3:4.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří v 9. minutě vedli už 6:2. Teprve poté se začalo dařit i domácím hráčům, kteří v 15. minutě otočili stav na 8:7, aby za tři minuty opět prohrávali 8:10. V poločase byli nakonec šťastnější domácí, kteří vedli 15:14.
Podobný průběh měl i úvod druhé půle. Kopřivničtí během čtyř minut otočili na 16:17, ale po deseti minutách už mělo dvoubrankový náskok 22:20 znovu domácí mužstvo. Za stvu 22:21 ale byli rychle za sebou vyloučeni dva domácí hráči a navíc měli hosté výhodu sedmičky. Tu ale Kučerka Gřesovi chytil, přesto hosté po chvíli srovnali. Více ale z přesilovky nevytěžili, naopak ještě ve dvojnásobném oslabení skóroval střelec dne Čadra. Následně se výhoda jednoho muže v poli naskytla i našemu týmu. Ten ji dvakrát využil, odskočil na 25:22 a díky výbornému Kučerkovi, po jehož zákrocích následovaly rychlé brejky, svůj náskok zvyšoval až na konečných 34:27.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“První poločas byl oboustranně hodně nervózní s velkým počtem nevynucených chyb. Na naší straně se to projevilo neproměněním několika šancí a taky obranná činnost nebyla ideální. Po přestávce se nám přeci jen podařilo zpevnit obranu a proměňovat své šance. Začali jsme lépe kombinovat, dařila se souhra. V závěru se projevila kvalitní fyzická příprava, kdy jsme na rozdíl od minulých let soupeře jasně přehráli. Zápas byl hodně těžký a jsem rád, že jsme ho nakonec tak dobře zvládli.“

Další výsledky 1. kola:
Karviná - Přerov 30:26, Lovosice - Dvůr Králové 30:16, Zubří - Frýdek-Místek 43:27, Jičín - Plzeň 23:24. Předehrávka 3. kola: Karviná - Dvůr Králové 35:20.

Další zápas odehraje náš tým v neděli 13. září v 10.30 hodin na půdě nováčka ze Dvora Králové. Přímým přenosem ho vysílá kanál ČT4.