Dvůr Králové spoustu chyb nepotrestal

Na palubovce nováčka soutěže jsme vyhráli a získali dva body, ale hra plná chyb a spousta neproměněných šancí by nás v zápasech se silnějšími soupeři mohla stát ztrátu bodů. Zda šlo jen o přechodný stav se můžeme přesvědčit už tuto středu, kdy náš tým zavítá na hřiště dalšího nováčka – do Přerova.

1.HK Dvůr Králové n. L. – TJ Cement Hranice
22 : 28 (9 : 14)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 1/2, Kleisl, Brož, Čadra 5 (0)/10 (1), Indrák 5/6, Bajgar 3/6, Samiec, Kovařík 0/3, Tůma 2/5, Galus 6 (2)/9 (3), Diviš 6/10.
Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 1/4 - 2/4. Vyloučení: 6 - 6. Diváků: 250.

Na začátku zápasu trpěla hra oboustranně řadou nepřesností, obrany fungovaly lépe než útočná fáze, takže diváci viděli branek pramálo. Až do 20. minuty byla hra i skóre vyrovnané (5:5), teprve pak se začala projevovat větší zkušenost našich hráčů a v náš prospěch rostlo i skóre, ve 22. minutě to bylo 5:8 a po 30 minutách se zastavilo na číslech 9:14.
Po přestávce jsme náskok během tří minut zvýšili na 10:16, ale pak přišel desetiminutový útlum, během nějž domácí snížili až na 17:19. A mohlo být ještě hůř, kdyby v těchto chvílích výborný Kučerka nezlikvidoval soupeři dvě sedmičky a několik dalších vyložených šancí. Definitivně v náš prospěch se zápas zlomil okolo 50. minuty, kdy jsme nejdřív bez újmy přečkali dvojnásobné oslabení a pak soupeři odskočili na sedmibrankový rozdíl 19:26.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Věděli jsme, že to bude těžký zápas, domácí po dvou prohrách venku chtěli doma zvítězit a podle toho taky vypadal úvod zápasu, který byl nervózní a ze strany domácích hodně agresivní. Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do tempa, ale závěr poločasu už jsme hru kontrolovali. Ve druhé půli jsme přestali proměňovat šance a v tuto chvíli nás hodně podržel Pepa Kučerka, který pochytal spoustu střel a nedovolil domácím vyrovnat. V závěru jsme si znovu vytvořili náskok a zápas v klidu dohráli. Těší mě vítězství a dva body, ale jsem nespokojený se spoustou technických chyb a neproměněných šancí."

Další výsledky 2. kola:
Třeboň - Lovosice 25:24, Kopřivnice - Jičín 28:28, Přerov - Plzeň 29:33, Frýdek-Místek - Dukla 27:32.