Utrápené a vydřené vítězství

Zatímco v první půli zápasu v Přerově to vypadalo, že vše bude jen otázkou toho, jak dlouho vydrží soupeř se silami, po přestávce už se chvílemi zdálo, že body tentokrát zůstanou doma. Hráčům slouží ke cti, že to nezabalili a nakonec v hodině dvanácté zápas otočili, ale při pohledu na množství chyb a blížící se zápasy s týmy z horních pater tabulky, není fanouškům a trenérům asi moc do zpěvu.

Sokol HC Přerov – TJ Cement Hranice
27 : 29 (13 : 15)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 2/3, Kleisl 1/1, Brož 3/4, Čadra 5 (2)/7 (3), Indrák 5/8, Bajgar 0/2, Samiec, Kovařík 3 (1)/4 (1), Tůma 5/10, Galus 4/7, Diviš 1/7.
Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 5/6 - 3/4. Vyloučení: 4 - 6. Diváků: 400.

Ve 4. minutě jsme vedli 2:0, v patnácté 7:4 a tři minuty před přestávkou už čtyřbrankovým rozdílem 14:10. V závěru poločasu ale Přerov dokázal při početní převaze stáhnout náskok na rozdíl dvou gólů.
Po přestávce domácí rychle srovnali na 16:16, ale po dvou minutách už jsme znovu vedli 18:16. To už ale byli domácí na koni, využili několika našich chyb a střeleckých zaváhání a během pěti minut otočili na 21:18. Trenéru Hegarovi nezbylo, než si vzít oddechový čas, po němž se nám podařilo do 50. minuty srovnat na 23:23. Nerozhodný stav 26:26 svítil na ukazateli ještě tři minuty před koncem, v samotném závěru ale soupeřovy střelce čtyřikrát skvěle vychytal Kučerka, zatímco naši hráči se nemýlili. Šli jsme do dvoubrankového trháku a výhru už si nedali vzít.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V prvním poločase jsme měli herní převahu, ale díky množství nevynucených chyb jsme si nedokázali vytvořit větší než čtyřbrankový náskok a ten navíc Přerov před přestávkou ještě o dvě branky stáhnul, takže se po přestávce začínalo prakticky znovu. No a ve druhé půlce jsme mezi devátou a patnáctou minutou střelecky propadli. Bylo tam několik nepřipravených střel ze spojek, čehož domácí hbitě využili a najednou o tři branky vedli. Postupně jsme se ale do zápasu vrátili vyrovnali a v závěru s velkým přispěním Pepy Kučerky strhli vítězství na svou stranu. Bylo to vydřené vítězství, čehož si cením, protože jednu chvíli už to vypadalo hodně beznadějně, na druhou stranu mě výkon mužstva v posledních dvou zápasech nenadchl. Dělali jsme spoustu chyb a na to se v následujících zápasech musíme zaměřit, protože, pak už nás čekají elitní týmy a to už by tak dobře asi nedopadlo."

Další zápas čeká náš tým už v neděli 20. září, kdy od 10.30 hodin hostí Jiskru Třeboň.

Další výsledky 20. kola:
Lovosice - Jičín 24:24, Frýdek-Místek - Třeboň 33:28, Zubří - Kopřivnice 41:24, Dukla Praha - Plzeň 32:20, Karviná - Dvůr Králové 35:20.