Body jsou doma, výkon ale nenadchnul

Náš tým v zápase 3. kola extraligy nastoupil bez nemocného Diviše a chvíli mu trvalo, než se rozehrál a začal plnit roli favorita. Poté si vybudoval solidní náskok, ale vlastními chybami o něj několikrát přišel a nakonec vyhrál jen dvoubrankovým rozdílem. Po čtvrté výhře v řadě se mužstvo usadilo v čele tabulky, ale to jen díky tomu, že týmy Zubří a Karviné ještě neodehrály vzájemný zápas a taky proto, že jsme zatím nehráli proti žádnému soupeři z horní části tabulky.

TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň
31 : 29 (16 : 13)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík, Kleisl, Brož 4/5, Ruber, Čadra 4 (1)/6 (2), Indrák 8/12, Bajgar 3/11, Samiec, Kovařík 1 (0)/4 (1), Tůma 7/12, Galus 4 (1)/6 (1).
Rozhodčí: Smékal, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 2/4 – 2/2. Vyloučení: 7 - 8. Diváků: 250.

Domácí vstoupili do zápasu velmi vlažně a než se stačili rozkoukat, prohrávali 0:3. Teprve pak si uvědomili, že předzápasová rozcvička už skončila a začali předvádět kvalitní házenou. V 9. minutě už bylo vyrovnáno na 5:5 a náš tým se stále více prosazoval před Pristašovou brankou. Vybudoval si čtyřbrankové vedení 12:8 a poločas vyhrál s tříbrankovým náskokem 16:13.
Po přestávce Hranický tým pokračoval ve výkonu z první půle, vybudoval si šestibrankový náskok (21:15), který si udržoval až do 49. minuty (26:20). Pak hosté snížili na 26:23, ale domácí drama nepřipustili, opět soupeři odskočili na pětibrankový rozdíl, který platil i minutu a půl před koncem (31:26). V samotném závěru dokázali Třebonští z rychlých brejků ještě snížit na 31:29, ale na bodový zisk jim to nestačilo.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Před zápasem jsme se ocitli v těžké situaci, tým postihla viróza, nastoupit nemohl Diviš a taky Kučerkovi nebylo nejlépe. Možná i proto jsme zaspali začátek a déle nám trvalo než jsme se dostali do tempa. V těchto chvílích nám hodně pomohl Marek Tůma, na němž stála celá naše hra. Ve druhé půli se náš výkon zkonsolidoval, zvýšili jsme náskok až na šest branek, ale okolo dvacáté minuty jsme promrhali dvojnásobnou přesilovku, pak soupeř snížil a dalo nám dost práce si náskok zase vybudovat. V závěru jsme o něj vlastími chybami zase málem přišli. Jsem rád za výhru, ale mrzí mě velké množství chyb a herní výpadky, které soupeř vždy dokázal trestat. Stále se to opakuje a pokud se nám to bude stávat i proti kvalitnějším soupeřům, tak bude zle."

K dalšímu zápasu nastoupí náš tým v neděli 27. září od 17 hodin ve Frýdku-Místku.

Další výsledky 3. kola:
Lovosice - Frýdek-Místek 28:23, Zubří - Přerov 36:26, Jičín - Dvůr Králové 28:21, Plzeň - Kopřivnice 31:26, Dukla - Karviná 17:26.