Plán splněn...

Pět zápasů, pět vítězství, k tomu jako příjemný bonus první místo v tabulce, to je vizitka našeho týmu po zápasech se soupeři ze dna tabulky. Hráčům a trenérům se tak podřilo maximálně využít příznivého rozlosování k zisku deseti bodů, sehrání mužstva a nastolení pohody před zápasy s kvalitními soupeři. To, jak je tým skutečně silný a odolný se přesvědčíme už v neděli, kdy do Hranic přijede mistrovský tým z Karviné.

SKP Frýdek-Místek - TJ Cement Hranice
25 : 28 (14 : 17)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 4/4, Kleisl, Brož 1/1, Ruber, Čadra 4/5, Indrák 2/8, Bajgar 4/9, Samiec, Kovařík 0/2, Tůma 4/11, Galus 6/11, Diviš 3/7.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 0. Vyloučení: 1 - 5. Diváků: 480.

Náš tým měl výborný vstup do utkání v 5. minutě vedl 5:1 a přestože domácí v 11. minutě srovnali na 6:6, byli jsme nadále lepším týmem a v závěrečné desetiminutovce první půle si vybudovali tříbrankový náskok 17:14.
Ten se nám ve druhém poločase podařilo zvýšit až na 23:18, ale desetiminutový střelecký výpadek využili domácí ke srovnání na 24:24 v 55. minutě. V závěrečné pětiminutovce se ale projevila větší zkušenost našeho týmu, podpořená výbornými zákroky Martina Fabiána, který před koncem první půle nahradil v brance zraněného Kučerku. Dokázali jsme využít soupeřových chyb a čtyřmi brankami odskočit na 24:28, na což domácí dokázali zareagovat už jen snížením na 25:28 v závěrečných vteřinách zápasu.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Věděli jsme, že Frýdek bude těžkým soupeřem, podařil se nám ale vstup do utkání, vytvořili jsme si náskok a až do 15. minuty druhé půle jsme byli jasně lepší. Potom jsme ale měli slabší desetiminutovku během níž domácí srovnali, ale v závěru jsme využili toho, že soupeř neproměnil několik šancí, znovu jsme se dostali do trháku a výhru už si pohlídali. Hráči podali bojovný výkon a jsem moc rád, že se nám i ve Frýdku podařilo vyhrát. Moc mě potěšil i Martin Fabián, který před koncem poločasu vystřídal Pepu Kučerku, který nebyl po zranění schopen dál chytat. Martin ho výborně zastoupil a s více než 55 % úspěšností zákroků byl ústřední postavou týmu.“

Další výsledky 4. kola:
Dvůr Králové - Plzeň 29:39, Karviná - Lovosice 30:27, Přerov - Kopřivnice 32:39, Třeboň - Jičín 32:24, Zubří - Dukla 30:30.