Parádní výkon nedal Karviné šanci

Maximální bojovnost, disciplinovanost a absence nevynucených chyb, společně s neprůstřelností Kučerky v brance, byly základem vysoké výhry nad mistrovským týmem Karviné. I přes tento nesporný úspěch ale mužstvo nesmí usnout na vavřínech, musí se naučit zopakovat podobný výkon v každém zápase, vždyť další těžká zkouška čeká hráče už v sobotu v Zubří.

TJ Cement Hranice – HCB Karviná
31 : 24 (15 : 14)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 3/4, Brůna 4/12, Brož 1/1, Ruber, Čadra 4 (1)/7 (2), Indrák 1/3, Bajgar 2/5, Samiec, Kovařík 1/2, Tůma 5 (1)/8 (1), Galus 7 (3)/9 (4), Diviš 4/8.
Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 4/6 – 1/1. Vyloučení: 3 - 9. Diváků: 400.

V úvodu zápasu se domácí dostali do dvoubrankového vedení 4:2 a náskok si drželi až do 21. minuty a stavu 12:10. Hosté ale tříbrankovou šňůrou otočili na 12:13, ale do přestávky stihl náš tým znovu otočit skóre ve svůj prospěch – 15:14.
Na začátku druhé půle Karviná srovnala, ale domácí ještě více zpevnili obranu, Kučerka v brance čaroval a po deseti minutách už jsme vedli 21:15. Soupeři se sice ve 43. minutě podařilo snížit ztrátu na 22:19, ale to bylo z jeho strany vše. Náš tým, podporovaný bouřícím publikem, převzal pevně otěže zápasu do svých rukou a když v 58. minutě Kovařík z rychlého brejku zvýšil na 30:21, bylo o vítězi definitivně rozhodnuto.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V první půli byla hra vyrovnaná a utkání bylo zcela otevřené. Ve druhé půli se nám konečně podařilo zkonsolidovat obrannou činnost, která nám v minulých zápasech dělala problémy. Právě zlepšená obrana a výborný výkon Pepy Kučerky bylo to, co nám umožnilo vytvořit si náskok a uklidnit se. Tentokrát nám fungoval i postupný útok, nedělali jsme nevynucené chyby a hráči byli daleko disciplinovanější než v minulých zápasech. Mužstvo v pravý čas předvedlo týmový výkon podložený maximální bojovností, za což hráčům patří velký dík. Tím pro nás ale práce nekončí, musíme dále pracovat na tom, aby se nevracely herní výkyvy jako v minulých zápasech a abychom podobnou hru jako dnes předváděli v každém utkání.“

Další výsledky 5. kola:
Plzeň - Třeboň 30:24, Dukla - Přerov 31:20, Jičín - Frýdek-Místek 24:23, Kopřivnice - Dvůr Králové 32:29, Lovosice - Zubří 20:19.