O výsledku se rozhodovalo už v první půli

Špatná obranná činnost, nedisciplinovanost a z toho plynoucí šestibranková ztráta v prvním poločase, byly hlavní příčinou porážky házenkářů Cementu Hranice v Lovosicích. Přestože se mužstvo ve druhé půli zvedlo a dokázalo vyrovnat a držet s domácími krok, na zisk alespoň jednoho bodu to tentokrát nestačilo.

KH Město Lovosice - TJ Cement Hranice
33 : 32 (15 : 12)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Mikulenčák – Bednařík 2, Brůna 6, Brož, Ruber, Čadra 5, Indrák, Bajgar 3, Samiec 1, Kovařík, Tůma 5, Galus 7/2, Diviš 5.
Rozhodčí: Halada, Zych. Sedmimetrové hody: 2/3 – 2/4. Vyloučení: 6 - 9. Diskvalifikace: 1 – 0 (Kalous). Diváků: 370.

Lovosice nás na začátku předčily a dokázaly si vybudovat až šestibrankové vedení 12:6. Z něj jsme ještě do poločasu ukrojili tři branky na 15:12.
Ve druhé půli jsme se dokázali svému soupeři ještě více přiblížit a ve 48. minutě i vyrovnat na 24:24. Oba týmy se střídaly ve skórování a na každý lovosický gól jsme okamžitě odpovídali úspěšným zásahem. Osm minut před koncem bylo srovnáno na 27:27 a závěrečné minuty přinesly další drama. V něm za delší provaz tahali Lovosičtí, kteří odskočili o dvě branky. Půl minuty před koncem za stavu 33:32 si trenér Srba vybral oddechový čas a domácí již takticky utkání dotáhli do vítězného konce.

Trenér Hegar zápas bezprostředně po jeho skončení zhodnotil:
"Doplatili jsme na slabý výkon v první půli a to především v obranné činnosti. Hráli jsme často oslabení a soupeř přesilovky využil a vytvořil si šestibrankový náskok, který jsme sice ve druhé půli stáhli, ale už nám chyběly síly na zvrat. Nedokázali jsme dostat soupeře pod tlak a taky jsme nedali dvě sedmičky a nějaké šance z pravé strany. Přesto si hráči zaslouží poděkování za maximální bojovnost a nasazení."

Další výsledky 8. kola:
Dukla Praha - Jičín 24:15, Zubří - Plzeň 26:23, Karviná - Kopřivnice 38:28, Přerov - Třeboň 23:25, Frýdek-Místek – Dvůr Králové 33:28.