V první půli paráda, ve druhé „údržba“

Zatímco v prvním poločase nedělního utkání předváděli naši hráči výborný výkon a nedali soupeři čas ani prostor k produktivní hře, po přestávce už si byli příliš jistí vítězstvím, polevili v obraně a v útočné fázi neproměnili řadu šancí. Zajímavostí je, že kromě Indráka, jehož vyloučení byla delší než pobyt na hřišti a zraněného Kovaříka, který nezasáhl do hry, se střelecky prosadili všichni hráči v poli.

TJ Cement Hranice – Sokol HC Přerov
28 : 18 (15 : 6)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 3/3, Brůna 3/7, Brož 3/6, Zbránek 2/2, Čadra 5/8, Indrák 0/2, Bajgar 3/4, Samiec 3/5, Kovařík, Tůma 1/5, Galus 2 (1)/3 (1), Diviš 3/6.
Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 6 - 5. ČK: 1 – 0 (Indrák) Diváků: 500.

Už od úvodního hvizdu bylo zřejmé, podle jakých not se bude hrát. Domácí se zakousli do soupeře silou hladové šelmy, důrazně bránili a co už prošlo k brance bravurně likvidoval výborný Kučerka, který měl z úvodních deseti střel soupeře osm úspěšných zákroků! Nikdo se proto nedivil tomu, že po poločase svítil na ukazateli stav 15:6.
Do druhé půle nastoupil v brance Fabián a také v poli dostali příležitost všichni zdraví hráči z lavičky. Než se ale naši rozkoukali, stáhl Přerov ztrátu o tři branky, pak se ale domácí zkonsolidovali, rozchytal se gólman a znovu jsme odskočili na devítibrankový rozdíl a po krátkých útlumech znamenajících snížení, hráči v závěru zaokrouhlili své vedení až na konečných 28:18.

Trenér Hegar k utkání řekl:
“Na zápas jsme se pečlivě připravovali, hlavně jsme pilovali obrannou činnost, což se nám bezesporu vyplatilo a pouhých šest inkasovaných branek za poločas hovoří za vše. Devítibrankový náskok po první půli prakticky rohodl utkání. Ve druhé půlce už jsme náskok kontrolovali, na hřiště se dostali všichni hráči a pokud budu mužstvu něco vytýkat, tak je to velké množství neproměněných šancí. Hráči už se tolik nekoncentrovali a brali to trochu na lehkou váhu, což by nám v jiných zápasech nemuselo projít.“

Další výsledky 8. kola:
Dvůr Králové - Karviná 23:36, Třeboň - Frýdek-Místek 27:26, Jičín - Lovosice 28:27, Kopřivnice - Zubří 25:37, Plzeň - Dukla 22:22.